Repülőkutya nevű "öszvérautó" kerül kalapács alá egy pénteki árverésen Nagy-Britanniában: tulajdonosa Jaguart párosított Mini Morrisszal a kutyái kedvéért, hogy azok kényelmesebben elférhessenek a járműben.
Egy szerencsés – és nagyon gazdag – rajongó megvásárolhatja Batman kocsiját.
Richard Gere árverésre bocsájtja gitárgyűjteményét. Az aukcióra októberben kerül sor.
A milliárdos dinasztia örökösödési viszálya évek óta tart, s noha ma már a 2001-ben elhunyt Daniel Wildenstein képkereskedő özvegye, azaz a felperes sincs életben, az egész művészeti világot felkavaró ügy újabb és újabb fordulatokat vesz.
Hetvenötezer fontért - 22,5 millió forintért - kínáltak megvételre egy palack fehérbort Londonban - és elkelt.
Bár már nyolc éves mindössze 16.000 km-t futott az a sárga Ferrari melyet a hétvégén vásárolt meg valaki 20 millió forintnak megfelelő fontért.
Kalapács alá kerül Roland Emmerich új Shakespeare-filmjének díszlete, a Globe Színház.
Árverésre bocsájtják James Joyce (1882-1941) útlevelét, amelyből kiderül az is: az író annak idején hamisan állította, hogy nős ember.
Kalapács alá kerül az amerikai történelem egy darabkája: elárverezik az első Holdra szálláskor letűzött amerikai zászló 18 centiméteres szeletét.
Szinte sorban álltak a fotós Dornac kamerája előtt a hírességek a XIX. század utolsó és a XX. század első évtizedeiben. A párizsi Drouot árverési házban június 29-én több mint kétszáz fekete-fehér fotó kerül kalapács alá Dornac - egy másik nevén Paul Marsan - művei közül.
Nem kevesebbet mint három milliárd forintnak megfelelő jenért kelt el a Lady.
Meghökkentően magas áron, 4,6 millió dollárért (862,27 millió forintnak megfelelő összegért) kelt el egy árverésen Marilyn Monroe "filmtörténeti" fehér ruhája, amelynek szoknyáját a Hétévi várakozás című filmben lebbentette fel a metróhuzat.