A meztelen Carla Bruniról 91.000 dollár, Cindy Crawfordról 6.000 euró egy fotója: ezek Bécsben most meg is vásárolhatók.
Andy Warhol egyik utolsó önarcképét árverezik el New Yorkban a Sotheby's aukciósház. A képért 10-15 millió dollárt remél az aukciósház.
Egy újonnan előkerült, harmincöt éve nem látott Szinyei Merse Pál-festmény emelkedik ki a Belvedere Galéria szombati művészeti aukciójának anyagából: a Rokokó című képért 83 millió forintról indul a licit.
Barokk bársonykanapé, leopárdmintás, strucctollas fotel, kagylóberakással díszített szék, intarziás íróasztal: 22 egyedi tervezésű luxusbútor az árverésen, no meg a strasszkesztyű. Ezen kívül Elvis hajtincsét és Britney Spears ruháit is árverésre bocsájtják júniusban.
Minden idők egyik legnagyobb árverésére kerül sor a neten.
A múlt heti londoni aukciókon ismét jó áron keltek el a kortárs művek, Victor Vasarely olajfestménye például 565,2 ezer fontért, azaz 174 millió forintért.
A pszichoanalízis zsidó származású atyja, Sigmund Freud rendelőjének falán ott függhetett Adolf Hitler egyik festménye. Egy brit aukciósház árverésre bocsátja a náci diktátor egy 1910-ben datált akvarelljét, ami a pszichoanalitikus bécsi rendelőjéből származik.
Minden idők árverési rekordját eredményezte a Sotheby's aukciós ház szerda esti londoni licitje, amelyen bruttó 65 millió fontért (19 milliárd forintért) kelt el a múlt században élt svájci szobrász, Alberto Giacometti egyik alkotása.
Klimt 1913-as fesménye mellett egy Cézanne, egy Magritte és egy Miró is szerepel a londoni árverésen.
Alberto Giacometti (1901-1966) svájci születésű szobrászművész egy ritka, életnagyságú bronzszobrát bocsátja árverésre a jövő hónapban a Sotheby's.
Henri Matisse Sárga kankalinok című műve bizonyult a legdrágább festménynek az idei nemzetközi aukciókon. A francia festőművész 1911-ben készült alkotása - a 2008 nyarán elhunyt francia divattervező, Yves Saint-Laurent művészeti hagyatékának részeként - egy 2009. februári párizsi árverésen kelt el 35,9 millió euróért (9,8 milliárd forintért).
Soknak bizonyult az Abigail Galéria árverésre vitt 254 tétele: a vásárlókedv az aukció felénél lelassult, s a végeredmény a tételek csaknem felének visszamaradása lett.