Kultúrpart

Hitler-festményben gyönyörködtek a pszichopaták?

2010. 02. 13. | Kultúrpart

A pszichoanalízis zsidó származású atyja, Sigmund Freud rendelőjének falán ott függhetett Adolf Hitler egyik festménye. Egy brit aukciósház árverésre bocsátja a náci diktátor egy 1910-ben datált akvarelljét, ami a pszichoanalitikus bécsi rendelőjéből származik.

tovább
65 millióért kelt el a pálcikaember

2010. 02. 04. | Kultúrpart

Minden idők árverési rekordját eredményezte a Sotheby's aukciós ház szerda esti londoni licitje, amelyen bruttó 65 millió fontért (19 milliárd forintért) kelt el a múlt században élt svájci szobrász, Alberto Giacometti egyik alkotása.

tovább
2010 a soványak éve

2010 a soványak éve

2010. 01. 10. | Kultúrpart

Alberto Giacometti (1901-1966) svájci születésű szobrászművész egy ritka, életnagyságú bronzszobrát bocsátja árverésre a jövő hónapban a Sotheby's.

tovább
10 milliárd forint egy Matisse-ért

2009. 12. 29. | Kultúrpart

Henri Matisse Sárga kankalinok című műve bizonyult a legdrágább festménynek az idei nemzetközi aukciókon. A francia festőművész 1911-ben készült alkotása - a 2008 nyarán elhunyt francia divattervező, Yves Saint-Laurent művészeti hagyatékának részeként - egy 2009. februári párizsi árverésen kelt el 35,9 millió euróért (9,8 milliárd forintért).

tovább
süti beállítások módosítása