Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ismét nyílik a Színháztörténeti Múzeum

Ismét nyílik a Színháztörténeti Múzeum

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 09. 12.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

Színes programokkal várja az ősszel látogatóit az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI), mely szerdán tartja évadnyitó rendezvényét a Bajor Gizi Színészmúzeumban, Budapesten.

Az intézmény idén is csatlakozik a Kulturális Örökség Napjai című rendezvénysorozathoz. Szombaton és vasárnap délután két órától hat óráig várják a látogatókat a Bajor Gizi Színészmúzeumban, ahol az állandó kiállításhoz kapcsolódóan mindkét nap ingyenes szakmai tárlatvezetést tartanak 3 és 4 órakor.

A Magyar Dráma Napját szeptember 21-én tartják az OSZMI-ban és az Új Színházban. Az eseményen "rendhagyó irodalomórát" láthat a közönség, szakmai programokon vehet részt, amelyek középpontjában a kortárs magyar dráma áll, valamint itt adják át a Szép Ernő-jutalmat is. A határon túli színházakat bemutató sorozat ötödik részeként október 1-jén a Trafó Kortárs Művészetek Házában a magyarkanizsai Nagy József Regionális Kreatív Műhely vendégeskedik.

Az újonnan alakult központot a névadó, Nagy József koreográfus-igazgató, Bálint Zoltán, az igazgató bizottság elnöke és Bicskei Zoltán művészeti tanácsadó mutatja be. Az eseményen három kisfilmet láthat a közönség: A szép Tisza és más…, Tanya-kép, és Részletek a műhely nyári munkáiból címmel. A rendezvényen fellép Szelevényi Ákos szaxofonművész is. A Múzeumok Őszi Fesztiválján a Bajor Gizi Színészmúzeumban vetélkedővel és pódium-esttel várják az érdeklődőket október 1. és november 15. között.

A Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából november 15-én A bábművészet komplex világa és megközelítési lehetőségei - In memoriam Blattner Géza címmel a Bajor Gizi Színészmúzeumban interdiszciplináris konferenciát rendeznek, valamint bábszínházi előadást láthat a közönség a Budapest Bábszínházban.

A Bajor Gizi Színészmúzeumban a konferenciához kapcsolódva november 15-én kiállítás is nyílik Blattner - a modern európai bábjátszás atyja címmel. Az ősszel egy másik tárlatra is várja az OSZMI az érdeklődőket: a Magyar Állami Operaházban Egy táncos díva arcképe - 80 éve született Lakatos Gabriella címmel október 18-án nyílik emlékkiállítás.

Színházi divattól a divatszínházig címmel a Merlin Nemzetközi Színház Klubjában rendeznek beszélgetéssorozatot az ősszel vetítéssel, divat- és jelmezbemutatóval, valamint kamara-kiállítással egybekötve. A Beszélgetés a kortárs színházról című sorozatban pedig a kortárs magyar és európai színház meghatározó tendenciáival ismerkedhet meg a közönség.

Az intézmény programjában rendhagyó irodalomórák is szerepelnek középiskolásoknak, színházi műhelybeszélgetéseket rendeznek tanárokkal és színházi alkotókkal, valamint könyvbemutatókkal is várják az érdeklődőket.

A Kortárs Drámafesztivál keretében az OSZMI-ban november 22. és december 3. között Posztdramatikus színház és dráma címmel nemzetközi szemináriumot tartanak Hans-Thies Lehmann vezetésével.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Bányahangulat a Balaton-parton Bányahangulat a Balaton-parton
  • Újra várja a festeni vágyókat a titokzatos zebegényi kert Újra várja a festeni vágyókat a titokzatos zebegényi kert
  • A művészet tényleg gyógyíthat? A művészet tényleg gyógyíthat?
  • A meditáló bronzalakok mestere A meditáló bronzalakok mestere
  • Ritka látványosság Prágában Ritka látványosság Prágában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr647821580

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard