A Restség címet kapott friss kiállítás A hétköznap építészeteiben - megszokás, tétlenség, múzsai idő című, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a Braunschweigi Művészeti Főiskola közös kutatási projektuma keretében kerül megrendezésre.
A semmittevés nem feltétlenül az üresség és a léhaság állapota. A semmittevésben gyakran rejlik csendes ellenállás a szokásos élet túlzott kívánalmaival, az egyre többet követelő gazdaság felemésztő hatásával szemben. Létezik a kívülről kikényszerített semmittevés, a szabadidő a maga passzivitásra, fogyasztásra vezető csábításaival, valamint a munkalehetőség elvesztéséből adódó kisiklás a hétköznap rendjéből a közömbösségbe, kétségbeesésébe, elhanyagoltságba és bűnözésbe.A lustaság témájában a munkafogalom válsága tükröződik: a munkából nem csak hogy nem jut mindenkinek, de magában nem is garantálja a fejlődést és a képzést, miként azt régebben vélték. Így a munka terhe és ezzel a tőle megválás öröme megint előtérbe kerül.
A restség, a szokásokhoz történő szívós ragaszkodás védi a modernizálástól veszélyeztetett maradványokat, amelyek észrevétlenül hatékonyak maradtak. Ha felfedezik őket, már csak visszamaradottságnak tűnnek. Ám ez megtévesztő lehet. Ezért is kerülnek szemrevételezésre a egy másik kultúra semmittevésének tükrében.
A semmittevés különböző fajtáinak - mint amilyen a restség, unalom és múzsai idő -gyakorlati kutatására 18 különböző nemzedékekhez tartozó magyar és német alkotó, művész, író és tudós járt tanulmányúton a másik kultúrában.
A kutatás kezdetén részt vettek egy workshopon és egy szimpoziumon ( ez év februárjában) a Braunschweigi Művészeti Főiskolán.
A Ponton Galéria kiállításán kerülnek bemutatásra a projektum kapcsán készült művek. (A kiállítás anyaga ezt megelőzően a wolfsburgi Kunstverein Wolfsburgban volt látható. ) A kutatás kapcsán készült írások (útinaplók, tanulmányok, esszék) a magyar Lettre Internationale téli számában jelennek meg.