Fókuszban a Gyűjtemény 1-2-3 címmel nyílik kiállítás november 15-én a budapesti Ludwig Kortárs Művészeti Múzeumban; az 1996-ban rendezett nyitó tárlat óta ez az intézmény eddigi legnagyobb bemutatója.
A múzeum mintegy ötszáz művet számláló anyagából csaknem háromszáz alkotás szerepel a kiállításon. A tárlat a kiállítóhely mindhárom emeletét betölti, áttekintést adva a hatvanas évektől napjainkig a nemzetközi és magyar tendenciákról.A gyűjtemény alapja a Ludwig házaspár 1989-es, 70 művet számláló adománya, amelyet két évvel később 95 darabból álló tétellel bővítettek ki. A mostani válogatás két késői Picasso-festménnyel indul, majd amerikai és angol művészek (Warhol, Lichtenstein, Oldenburg) emblematikus alkotásait vonultatják fel. Bemutatják a hatvanas évek progresszív magyar festészetének néhány fontos darabját is.
Az európai tendenciákat egy-egy jellemző művön keresztül villantják fel. A társadalmi-politikai tematikájú alkotások sorát a német Vostell és Richter alkotásai kezdik, és a rendszerváltás előtti kelet-európai munkák folytatják (Gulyás, Pinczehelyi, illetve Lejderman, Nazarenko).
A hetvenes-nyolcvanas évek konceptuális törekvéseinek példái után a nyolcvanas évek újfestészetét mutatják be, de láthatók a kilencvenes évek magyar és közép-európai művészetének alkotásai is. "Minden mozi" címmel a gyűjtemény videós munkáiból mutatnak be új válogatást. Ennek két héten keresztül "vendége" lesz Fliegauf Benedek Tejút című filmjének videoinstallációs változata is, amely itt látható először.