Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Woody Allen fújja a talpalávalót

Woody Allen fújja a talpalávalót

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2007. 11. 27.
Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György

Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

további bejegyzések a szerzőtől »

2007. december 27-én 20 órakor a Budapest Sportarénában lép fel a négyszeres Oscar-díjas, Golden Globe-díjas és még számtalan más díj tulajdonosa: Woody Allen és az ő New Orleans Jazz Bandje.

Woody Allen 3 by Michael Weinstein.JPGWoody Allent (Allen Stewart Königsberg) elsősorban mindenki a mozifilmjei miatt ismeri. A’60-as években “standup” komikusként is karriert épített. Ezek az előadások a filmekhez hasonlóan nagyon komplexek. Csavaros humor és önirónia jellemzi őket.

Allen szenvedélyes jazzrajongó, mely gyakran megmutatkozik filmjeinek zenéjében is. Kamaszkora óta klarinétozik, és művésznevét is egy híres klarinétművésztől, Woody Hermantól kölcsönözte. Közönség előtt a ’60-as évektől játszik, a Preservation Hall Jazz Banddel kezdett a Sleeper filmzenéjével. Az egyik legkorábbi , a televízió által felvett előadása a Dick Cavett Show-ban volt 1971. október 20-án.

Woody Allen és a New Orleans Jazz Band minden hétfő este a manhattani Carlyle Hotelben játszik. A zenekar 20. század eleji New Orleans-i klasszikus jazzt játszik. A Wild Man Blues című dokumentumfilm (Barbara Kopple rendezésében) Woody Allen és a New Orleans Jazz Band 1996-os európai turnéjáról szól. A zenekar eddig 2 CD-t adott ki a the Bunk Project (1993) és a Wild Man Blues (1997) filmzenéjét.

Allennek fontos a zene: egyik Oscar-díját például arra hivatkozva nem vette át, hogy aznap este éppen egy klubban muzsikált New Yorkban.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr907823010

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása