Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
New Yorkban szerepel a Fesztiválzenekar

New Yorkban szerepel a Fesztiválzenekar

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 02. 12.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

Két hangversenyből álló miniciklussal vendégszerepel a Fischer Iván vezette Budapesti Fesztiválzenekar a Lincoln Centerben, a New York-i Filharmonikusok otthonában.

A "Bartók és kortársai" címet viselő koncertpár - amelyet az Avery Fisher Hallban adnak elő - az úttörő Bartók, valamint két "konzervatív" kortársa, Szergej Rahmanyinov és Richard Strauss darabjait állítja párhuzamba.

A műsorokban többek között elhangzik Bartók két színpadi műve. Péntek este A fából faragott királyfit adta elő a zenekar, a vasárnap délutáni programban A kékszakállú herceg vára szerepel Polgár László és Komlósi Ildikó szólisták közreműködésével.

Rahmanyinovtól a Vocalise és a Rapszódia egy Paganini-témára darabokat adta elő pénteken az együttes. Utóbbi szólistája Dejan Lazic volt, akit nemrég a Fesztiválzenekar budapesti közönsége is hallhatott Weber zongoraversenyének szólistájaként. Zongorán Alexander Toradze zongoraművész játszott. Richard Strauss munkásságát vasárnap a Till Eulenspiegel vidám csínyjei című szimfonikus költemény és A rózsalovag első keringősorozata reprezentálja.

Jóllehet a Fesztiválzenekar gyakori vendég az Egyesült Államok nagy zenei központjaiban, mostani látogatását kiemelt figyelem kíséri, hiszen Fischer Iván 2008 őszétől a washingtoni Nemzeti Szimfonikus Zenekar vezető karmestere lesz. Fischer Iván, aki a Budapesti Fesztiválzenekar alapítójaként és karmestereként szerzett magának nemzetközi elismertséget, először 1997-ben lépett fel a washingtoni zenekarral, 2005-ben első vendégkarmester lett.

A The New Yorker című tekintélyes szellemi-kulturális folyóirat az utóbbi hetekben a tavalyi év tíz legjobb komolyzenei CD-lemeze közé sorolta a Fesztiválzenekarnak Richard Strauss József-legendájából készült, a Channel Classics kiadónál megjelent felvételét. A magazin által méltatott felvételen a zenekart Strauss műveinek egyik legavatottabb interpretátora, Fischer Iván vezényli.

A Fesztiválzenekar a már véglegesített tervek szerint 2009-ben a Carnegie Hallban, egy évaddal később pedig ismét a Lincoln Centerben lép fel.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
  • Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
  • Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26 Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26
  • Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra
  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr787824344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard