Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kirekesztés és hátizsákos underground húsvétkor

Kirekesztés és hátizsákos underground húsvétkor

Kánya Andrea a szerző friss bejegyzései 2008. 03. 25.
Szerelmeslevél Heath Ledgerhez
2010-01-17 06:00:00

A Dr. Parnassus és a képzelet birodalma nem csupán azért lenyűgöző film, mert Terry Gilliam alkotta, és nem is

Fedetlen alsótesttel, céltalanul henyélni
2009-12-30 10:55:00

Abban ugyan egyetérthetünk, hogy Kazinczy forogna a sírjában, azonban ha maga Balázs Géza írja az előszót a

Az év 10 legnagyobb magyar kulturális botránya
2009-12-27 07:32:00

Idén sem unatkoztunk, hiszen számtalan hír állt a rendelkezésünkre, mely a hazai kulturális élet

Sötét, gonosz erők gyülekeznek a Hősök terénél
2009-12-16 07:24:00

Karácsony előtti agyvérzésre lehet számítani a hétvégén a Dürer-kertben: hogy vajon kik lesznek a jövő év

további bejegyzések a szerzőtől »

Húsvét hétvége számos programot tartogatott esténként, így többfelé kirúghattunk a hámból - már ha a reggeltől estig tartó zabálás-piálás után az ember még képes egyáltalán elvánszorogni bárhova is.

Részemről egy laza, könnyed hétvégét állítottam össze, színházzal és bulival.

Így esett a választásom szombat este a Purim Fesztivál keretein belül zajló TÁP és a Performance Színház előadására, az „Alatta-fölötte, avagy Kint is, bent is, inkább bent, mint kint is” címűre. TÁP színház előadásra akármikor el lehet csábítani - ha pedig az a Sirályban kerül megrendezésre, dupla meglepetést tartogat.

Este tíz órakor ugyanis a Király utcai szórakozóhely megtelik TÁP- rajongókkal, és tősgyökeres sirályosokkal: ilyenkor ott van a volt pasi, a barátnő volt pasija, a volt pasi barátja, az ex-osztálytárs, az ex-osztálytárs ex-pasija, az ex-gimnáziumi ellenség (a NŐ) és az ex- gimnáziumi szerelem. A társaság tehát a lehető legtökéletesebb (vagy nem), és a tíz órára kiírt előadás 11 órakor el is kezdődik.

Már az elején, jelezvén, hogy miről is lesz szó, a terembe betódulók kis matricákat kapnak felragasztásra: ki zöldet, ki fehéret. A zöldek balra, a fehérek jobbra, hogy aztán a terembe beérve egymás mellett tébláboljanak, hova üljenek. Értik, mindez a „megkülönböztetés, de minek” jegyében. Az előadás ugyanis a kirekesztésről szól. És nem is mondanám a darabot előadásnak, hanem inkább egy olyan összejövetelnek, ahol a felkészült felek, a színészek tanulságos történetekkel szolgálnak. A nézők soraiból, fel- felállva mesélik sztorijaikat, mint a cigány úr, aki a munkahelyén „g” betűt kapott a munkakönyvébe, és amiről később derült ki, hogy a „g” nem más, mint gipsy. Vagy a zsidó fiú, akit a skinheadek majdnem megvertek, vagy épp a másik zsidó fiú, aki azért úszta meg a sztriptízbár kidobóinak ütlegelését, mert zsidó.

És bár a történetek több kör után a végére értek, és melyek Vajdai Vilmos által kevert zenével, Pilinszky- felolvasással ( a Fabula, Pilinszky saját elődásában) voltak színesítve, a két és fél órás előadásról sokan távoztak. Én az előadás után álmomban dolgoztam fel a hallottakat. A mellettem ülő, Pilinszky- hangra könnyet morzsolgató lány arca többször is megjelent az éjjel.

Vasárnap aztán a reggeli sonka, déli töltött káposzta és esti rakott krumpli után eldöntjük: a Gödörbe vesszük az irányt. Ott ugyanis már nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Backpacker’s Spring Fesztivál. A zárónapon a hazai underground képviselői zenéltek, így a Vidámpark, a Pál Utcai fiúk (akik már 24 évesek), az Üllői Úti Fuck és a Korai Öröm.

Mintha a nyolcvanas évekbe cseppentem volna vissza. Látok punklányt, de már a 2008-as trendekkel: csillogó szájfénnyel kis rövid fekete szoknyácskában, tűsarokban. De a szegecsek itt-ott megmaradtak.

A teremben egyre nagyobb a tömeg, és a Korai Öröm fél 1 körül kezdődő koncertjére már szinte teljesen megtelik az eredetileg mélygarázsnak szánt terület. A Korai pedig ünnepel, tortával, tüzijátékkal: Idén ugyanis 13 éves a csapat, ezt igazán jó hangulatban, némileg spiccesen konferálja Vécsy Tibi, aki már a kezdetek óta ropja félmeztelenül koncertjeiken.

A koncertek után a korai ütősök szórakoztatják az oszló tömeget, lassan mi is oszlunk, hiszen még vár ránk egy jó nagy adag sonka és tojás…

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene

Ajánlott bejegyzések:

  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet
  • Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477825280

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard