Egy speciális vitrinbe helyezték Gyimát, a 40 ezer éves mamutborjú-múmiát hétfőn a Magyar Természettudományi Múzeumban, ahol Jégkorszak címmel nyílik kiállítás.

Gyimát, a mamutbébit egy speciális vitrinbe fektették, amelyben megfelelő hőmérsékleti és fényviszonyokat, valamint állandó páratartalmat biztosítanak a hat hónapos korában elpusztult állat egyedülálló lelete számára. A szibériai jeges földben szinte teljesen épen megmaradt mamutmúmia a múzeum tájékoztatása szerint egy méter magas, lába 26-os méretű, fülei 17 centiméter hosszúak, tejfog-agyara pedig 6 centiméteres. A múmia az előző kiállítási helyszínről, Koreából érkezett repülőn Bécsbe, onnan pedig kamionnal hozták Budapestre még március 14-én.
Gyimát 1977-ben találták meg Szibériában. Konzerválása után a Szentpétervári Zoológiai Intézetbe került tudományos vizsgálatra. A mamutbébi-múmiát 1980 óta az Egyesült Államokban, Japánban, Németországban, Franciaországban, Finnországban és Koreában láthatta a nagyközönség.
A múmiát Magyar Természettudományi Múzeumban április 2-tól június 8-ig tekinthetik meg az érdeklődők, a Jégkorszak című kiállítás azonban egészen november 17-ig látogatható. Az interaktív tárlat keretében a jégkorszakok alakulását mutatják be eredeti jégkori emlőscsontvázak és hatalmas gerincesek maradványai, valamint életnagyságban rekonstruált állatok segítségével.