Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Véres horror a Duna vizén

Véres horror a Duna vizén

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 04. 07.
Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

Gyergyói népzene a Hagyományok Háza Szabadegyetemén
2025-05-13 18:00:00

A Gyergyói népzene - három generációs örökségvédelmi program megálmodói, értékmentő munkájukat, annak

Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
2025-05-13 09:07:41

Idén is kiosztották könnyű- és komolyzenei kategóriákban az Artisjus-díjakat: összesen tizenegy zeneszerző

Jubileumi koncertet ad a PASO
2025-05-12 18:00:00

20 éve jelent meg első stúdióalbumuk, a Budapest Ska Mood. A kerek évforduló alkalmából május 24-én a

további bejegyzések a szerzőtől »

A horrorra szakosodott metalpunk elsőprő energiájú és eredetiségű műfajteremtő zenekara megannyi vendéggel egy káprázatos estén: ugyan Glenn Danzig nélkül, de május 3-án, szombaton este 8 órakor az A38 Hajón lép színpadra a legendás The Misfits.

A klasszikus Misfits Glenn Danziggel (jobbról a második)
A Misfits az amerikai zenei színtér egyik legősibb, legkultikusabb műfajteremtő horrorpunk együttese, amely népszerűségét bővérű metálbeütésű punk zenéje mellett annak is köszönheti, hogy rothadó hulláknak festve ki magukat lépnek fel, valamint egy igazi ördögi hajviseletet találtak fel, amely azóta Devilock frizuraként vonult be a rock történetébe.

Az együttest Glenn Danzig énekes, dalszerző és Jerry Only basszusgitáros alapította 1977-ben. Rafinált hangzásuk a punk és a metal mellett más gyökerekből is táplálkozik, így az énekes Mario Lanza olasz tenorénekest tartja mesterének, a számokban pedig a rockabilly pörgős rock’n’rollja teszi dalaikat befogadhatóvá és lelkesen táncolhatóvá, miközben a torzított gitár és a fémes basszus, valamint a gyomronvágó dob kellő mértékben gondoskodnak arról, hogy dalaik mégse veszítsenek horrorisztikus hatásukból. A turné a hatalmas sikernek köszönhetően folytatódik, így érkezik el hozzánk a horrorpunk kultikus, műfajalapító képviselője.

A korai Misfits dallamos punkja, botrányos fellépései és a tagok Frankenstein külsőjét idéző megjelenése gyorsan magára vonta a közönség figyelmét, így igen gyorsan hatalmas népszerűségre tettek szert. És bár a Misfits jórészt egy zeneileg nyers, alulképzett bandaként indult, a jelentős nemzetközi siker nyomán számos tagcserére került sor, 1983-ban még az egyik alapító, Danzig is elhagyta a bandát, helyüket a szintér neves és kultikus figurái vették át. Ezután következett a banda második, zeneileg ütősebb és profibb korszaka Jerry Only basszusgitáros vezetése alatt, amely során az együttesben megfordult Marky Ramone a Ramonesból, Dez Cadena a Black Flagből, valamint Robo a banda eredeti felállásából. E két utóbbi zenész és az alapító Jerry Only alkotják az együttes mai felállását.

A Misfits hatalmas nemzetközi turnéra indult tavaly harmincéves fennállása megünneplése alkalmából, amelyet új lemeze, az Untitled Misfits Album kiadásával tett még emlékezetesebbé.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Punk

Ajánlott bejegyzések:

  • Fluorék visszahozzák a VIVA TV-t – itt a "Hyper Summer"! Fluorék visszahozzák a VIVA TV-t – itt a "Hyper Summer"!
  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet
  • Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937826014

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard