Németh Alajos, a Bikini együttes vezetője, dalszerzője, Gyulai Gaál János zeneszerző, Hajnal István szövegíró, Demjén Ferenc és Rózsa István vette át pénteken az Artisjus könnyűzenei díjait.
Az év könnyűzenei produkciójáért díjazott Demjén Ferenc a 60-as évektől van jelen a hazai pop-rock zenében. Az MTI-nek elmondta: a rengeteg díj közül a legfontosabb számára a közönségdíj, de nagyon lényeges, hogy a szakma is elismeri a szerzők, az előadók munkáját és a produkciókat. "Már készülünk a következő közönségdíjra, a V,Moto-Rock koncertjére" - fogalmazott.Demjén basszusgitározott, énekelt a Számum, a Dogs, a Liversing, a Meteor, a Sakk-Matt, a Tűzkerék együttesben. 1971-1977 között Bergendy frontembere volt. Ismert slágerei a Jöjj vissza vándor, Úgy szeretném, a Darabokra törted a szívem, az Iskolatáska, a Szellemvasút. 1977-ben megjelent első szólólemeze, a Fújom a dalt. Tagja volt a V,Moto-Rock együttesnek, s amikor az 1988-ban feloszlott, szólókarriert kezdett. 1991-ben lépett fel először a Budapest Sportcsarnokban, amit többször megismételt. Demjén 60 című szólóalbumával egyidőben koncertet adott a Budapest Sportarénában. 2007-ben 40 koncertjét az Arénában zárta. Közel 150 album közreműködője, 30 millió korongot adtak el közreműködésével.
Rózsa István, a Rózsa Records tulajdonosa, hanglemezkiadó, producer az év koncertjének kitüntetettje mögött több mint 3 millió eladott album áll, több száz kisebb és több nagykoncert szervezője, a tabáni Fesztivál újraindítója. Mint mondta, az Arénát évek óta kibérelték Demjén-produkcióra. Idén is így lesz, 20 év után összeáll a V-Motorock együttes. Demjén "húzta be" a zeneiparba húsz évvel ezelőtt. Ezért neki több lesz, mint egy koncert. A teljesség igénye nélkül említette meg, hogy Fenyőtől Charlie-ig Cserháti Zsuzsától Ákosig, Balázs Fecótól Piramisig számos hazai zenész számára szervezett koncertet.
Németh Alajos (Lojzi) az Őrzöm a lángot című 2007-es albumért kapta az év könnyűzenei zeneszerzői díját. Elmondta: a dalok közül tízet, zenésztársa, Lukács Peta gitáros kettőt írt. Tavaly volt a 25 éves jubileumi koncertjük, rövidesen megjelenik dupla DVD-n. A basszusgitáros, aki emellett szerző és producer, felidézte, hogy új albumuk december óta aranylemez, januárban Fonogram-díjas lett.
A 84 esztendős Gyulai Gaál János zeneszerző az év kö- és zongoraszakot végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Elmondta, hogy ma legszívesebben Rahmanyinovot hallgat; könnyűzenét évek óta nem írt már, komolyzenét, kamarazenét viszont igen.
Gyulai Gál János tagja volt az Állami Hangversenyzenekarnak, dolgozott az Operett Színházban, I. Zongoraversenyével díjat nyert Belgiumban. 1959-től 25 éven át a Magyar Rádióban dolgozott. Zeneszerzés mellett hangszerelő és karmester volt. A müncheni Bajor Rádió külső munkatársa éveken át. Számos komolyzenei műve mellett legtöbben a Nem leszek sohasem a játékszered című Kovács Kati-sikert ismerik tőle.
A 78 esztendős Hajnal István szövegírói életműdíjat vehetett át. Elmondta: ma is aktív, nemrégiben fejezett be egy dalt egy kanadai magyar rajzfilmhez. Nemcsak magyarul, hanem angolul is meg kellett írnia a szöveget. Dicsérte a dal előadóját, Tunyogi Bernadettet, s megemlítette a mai tehetségek közül Rúzsa Magdolnát és Oláh Ibolyát is. A 60-as években tűnt fel, slágert, sanzont, filmzenét írt. Alkotótársa volt Nádas Gábor, Fáy András, Payer András, Berki Géza, Schöck Ottó, Koncz Tibor, Dobos Attila, és Ullmann Ottó. A Nem leszek sohasem játékszered szövegírója.
Orbán Tamás az év szövegírói díját kapta. Producerként, szerkesztőként, művészeti igazgatóként is jelen van 1994 óta a szakmában. Elsősorban szövegírónak tartja magát - mondta az MTI-nek. Több száz lemez közreműködője, szerzője, producere. Évente 40-50 dalt ír. Sok műfajt kipróbált, popot, rockot, legközelebb az underground állt hozzá. Megemlíti egyebek között a Kispál és a Borz, a Quimby produkcióját. Foglalkozott a United együttessel. Sokféle feladatot elvállal, közel áll hozzá a televízió, január eleje óta az EMI magyar szekciójának művészeti igazgatója.