Az amerikaiak forgatják a legbuzgóbban a Biblia lapjait, míg a franciák és az olaszok azok között szerepelnek, akik a legkevesebbet tudják a Szentírás tartalmáról - tűnik ki egy felmérésből, amelyet a Vatikánban tettek közzé.

Arra a kérdésre, hogy az elmúlt 12 hónapban olvastak-e legalább egy mondatot a Bibliából, az amerikaiak 75 százaléka felelt igennel, a másik nyolc országban ez az arány 20 és 38 százalék között mozgott. A sereghajtók a spanyolok voltak 20 százalékkal, őket egy százalékkal előzték meg a franciák.
Az ima terén is az amerikaiak a legaktívabbak 87 százalékkal, e téren a franciák 49 százalékkal zárták a sort. Az amerikaiak, britek, hollandok, németek, spanyolok, lengyelek és az oroszok azt válaszolták, hogy "saját szavaikkal" imádkoznak, az olaszok és a franciák inkább az ima megtanult szövegét mondják.
Németországban és Hollandiában volt a legnagyobb azoknak a száma, akik szerint a Biblia nem isteni ihletésű könyv, hanem "egy régi, legendákat, történelmi tényeket és tanításokat tartalmazó, emberek által írt mű". A válaszolók többsége azonban minden országban úgy gondolta, hogy a Szentírás Isten közvetlen szavait tartalmazza vagy Isten ihlette.
A Biblia iskolai oktatását a franciák ellenzik a leginkább, az amerikaiak nagyjából egyenlően oszlanak meg ennek hívei és ellenzői között.
A templomba járás terén a lengyelek vezetnek: a megkérdezettek 91 százaléka mondta azt, hogy rendszeresen jár az egyházi szertartásokra, az amerikaiaknál az arány 77 százalék, az oroszoknál 75 százalék.