Városnapi rendezvénysorozattal emlékeznek május 15. és 18. között Nyíregyháza 1753-as újratelepítésére. A program részeként megrendezik a bortermeléssel foglalkozó közel 600 magyarországi település Borfalu elnevezésű bemutatóját is.
A jelenleg már közel 120 ezres nagyváros lakói Károlyi Ferencre, a település egykori földesurára és Petrikovits Jánosra, valamikori szarvasi csizmadiára emlékeznek, akik a török időkben 400-ra csökkent lakosságszám miatt Békés megyéből és a Felvidékről telepítettek embereket Nyíregyházára, s mentették meg az elnéptelenedéstől az akkori kis községet.A négynapos programot csütörtökön az evangélikus nagytemplomban egy hangversennyel indítják. A koncerten a Szabolcsi Szimfonikus Zenekar és Fátyol Rudolf hegedűművész működik közre.
Másnap két várostörténeti könyv bemutatóját rendezik, a Döntéshozók című kötet a 20. század önkormányzati tevékenységének, a Tirpák népdalok című pedig a sajátos dalkultúrának állít emléket. A városháza aulájában kiállítást nyitnak, korabeli forrásanyagokkal mutatják meg Nyíregyháza fejlődésének állomásait. Ezen a napon koszorúzzák meg az újratelepítők szobrát is, amely a polgármesteri hivatalnál áll, majd az önkormányzat ünnepi ülésén emlékeznek meg a szabolcsi megyeszékhely történelméről.
A III. Nyíregyházi Borfalu bemutató is pénteken kezdődik, és három napon át várja programjával a helyieket és városba érkező turistákat. A városháza előtti Kossuth Lajos téren borkiállítás és kóstoló, valamint zenei program teremt lehetőséget a kikapcsolódásra, a cigány muzsikától a rockig, ki-ki megtalálhatja a koncerteken azt, amit keres.