Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Hivatalosan is kinevezték az új szegedi főigazgatót

Hivatalosan is kinevezték az új szegedi főigazgatót

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 28.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A Szegedi Nemzeti Színház szerdai évadzáró ülésén hivatalosan is átvette kinevezését Gyüdi Sándor, a teátrum új főigazgatója Botka László polgármestertől. Az új vezető július elsejétől irányítja az intézményt.

"A 125 éves teátrum Szeged kultúrájának zászlóshajója, s több is annál: az hogy mi történik a Szegedi Nemzeti Színház falai között, alapvetően kihat a város egész életére" - mondta a politikus.

Botka László hozzátette: nincs olyan színházi produkció, amely minden szegedinek egyaránt tetszene, de egyre többen találnak saját ízlésüknek, művészeti felfogásuknak megfelelő előadásokat.

A színházat 2003 óta irányító, leköszönő főigazgató, Székhelyi József elmondta: az öt esztendő alatt a szegedi közönség 33 opera- és 52 prózai premiert, valamint felújítást láthatott. A balett produkciókkal, koncertekkel és vendégjátékokkal együtt a bemutatók száma meghaladta a 130-at.

A most véget érő évadban csaknem 320 alkalommal gördült föl a függöny a csongrádi megyeszékhely játszóhelyein, az előadásokat több mint 84 ezer fizető néző látta. A bérletesek száma megközelítette a 18 ezret, a jegy- és bérletbevétel 138 millió forint volt - közölte a színész-rendező.

Az évadzáró társulati ülésen átadták a Szegedi Tudományegyetem közönségdíjait, melyet Márkus Judit, Melkvi Bea és Járai Máté vehettek át. A szegedi operabarátok kiemelkedő művészi teljesítményéért az évad énekesének Kelemen Zoltánt, az évad ifjú énekesének pedig Kónya Krisztinát választották.

Az énekkari nívódíjat Gyuris Imre érdemelte ki, az operatársulat tagjai a Vaszy Viktor-díjat Kelemen Zoltánnak ítélték oda. A Szegedi Kortárs Balett tagjainak szavazatai alapján az Imre Zoltán-díjat Czár Gergely vehette át, a prózai tagozat Makó Lajos-díját Papp Gabriella, a műszak Varga Mátyás-díját pedig Pesti Józsefné kapta.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Igazgatóváltás

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr597828380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása