Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Bor, pezsgő és sajt minden mennyiségben egész hétvégén

Bor, pezsgő és sajt minden mennyiségben egész hétvégén

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 05. 31.
Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

további bejegyzések a szerzőtől »

Gasztronómiai fesztivál kezdődött pénteken Budapesten, a Millenáris parkban, ahol finom borokat, pezsgőket és nemes sajtokat kínálnak a látogatóknak. A Reneszánsz Év jegyében rendezett IV. Budai Gourmet fesztiválon a "gasztroreneszánsz" vonalat képviselő magyar éttermek és cukrászdák is bemutatkoznak.

A Reneszánsz Év nem pusztán a múlt örökségének, de a jelen modern hagyományainak, köztük a magyar gasztrokultúra új lehetőségeinek a bemutatására is törekszik - mondta el Rubovszky Rita, a Hungarofest Kht. ügyvezető igazgatója a vasárnapig tartó fesztivál megnyitója alkalmából tartott sajtóbeszélgetésen.

A Budai Gourmet az idén a brit "Taste of London" mintáját követve a Budapest ízei alcímet választotta. A rendezvény három napja alatt neves honi éttermek séfjei adnak ízelítőt az új utakat kereső hazai konyhaművészet remekeiből. Rajtuk kívül jelen lesznek a történelmi borvidékek borászai is - jegyezte meg a szervezők nevében Haris György.

A sajtóbeszélgetésen részt vett Csák Ferenc, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemrég kinevezett államtitkára, aki az MTI kérdésére elmondta, hogy a szaktárcánál három szakállamtitkárság tartozik hozzá: a kultúra, a nemzetközi kapcsolatok és a gazdasági-költségvetési szakállamtitkárság.

Mivel a kulturális ügyek súlyponti részét adják feladatkörének, a pécsi 2010-es Európa Kulturális Fővárosa projekt ügyét is megkülönböztetett figyelemmel fogja kísérni, éppúgy, mint a tárca hatáskörébe tartozó egyéb fejlesztési programokat, a Szépművészeti Múzeum bővítését, a budai Vár rekonstrukcióját és a Zeneakadémia felújítását - tette hozzá Csák Ferenc.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Reneszánsz Borfesztivál Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje Előzetest kapott az Árva – itt a Saul fia rendezőjének új filmje
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében Enyedi Ildikó és Paolo Sorrentino új filmjeit is díjazták Velencében
  • Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba Szohó mester utolsó teája: költői utazás a Meidzsi-kori Japánba
  • Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese Osgood Perkins visszatér - Itt a Mindörökké előzetese

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr357828534

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard