Belga-magyar meghívásos kortárs képzőművészeti kiállítás nyílik Brüsszelben jövő szerdán, június 11-én.
A kiállítás kurátora Marion Luc festőművész és Herth József magyar származású építész. A belga képzőművészekkel együtt Budapestről Ézsiás István szobrászművész szerepel.Ugyanezt a kiállítást július 22-től mutatják be Budapesten a Magyar Kultúra Alapítvány Szentháromság téri székházában, kiegészülve Bányász Éva, Boros Tamás, Tőkey Péter és Vizsolyi János magyar művészek alkotásaival. A belga művészek a budai várbeli kiállítással erősíteni kívánják azt a kapcsolatot, amely 2006. évi magyarországi kiállításaikkal elindult.
Herth József 1933-ban született Budapesten. A fához való vonzódásának alapja, hogy gyermekkorában erdőmérnök szeretett volna lenni. Építészeti tanulmányait 1962-ben fejezte be Brüsszelben. Immár nyolc éve foglalkozik intenzíven szobrok alkotásával. Legutóbb Brüsszelben, Budapesten és Sátoraljaújhelyen volt kiállítása.
A belga festészet mindig is különös színfoltja volt az európai művészetnek. Az 1940-es belgiumi születésű Marion Luc ugyanakkor a párizsi iskolához való tartozását sem tagadja. 1966 óta szerepel belgiumi és külföldi tárlatokon.
Ézsiás István a struktúraelvű modern szobrászat, a "konstruktív minimal-art" és a geometrikus absztrakt formavilág elkötelezettje.
Szintén a kiállítók közt szerepel Hubert Verbruggen, aki 1985 óta alkot nagyméretű, dinamikus, a legtöbb esetben ipari technikával formált vasszobrokat, amelyek modernségük ellenére a tradicionális szobrászathoz tartoznak.
Adrée Lefévre-Batter festőművész rendkívüli kifejező erejű akvarellekkel szerepel a kiállításon.
Jan Cabrera festőművész legsajátosabb festői törekvése és leleménye, hogy az akvarell festészeti technikát montázs jellegű komponálással geometrikus absztrakt-strukturalista művekké emelte.