Bárgyú, ámde nagyon erős zöld izomtömeg, gonosz katona, aki önként válik gyíkfejű szörnnyé, apa-lánya konfliktus, repülő autóroncsok, semmi szex és sok-sok látványos bunyó. Mindez A Hihetetlen Hulk-ban, június 12-től a mozikban.
A képregényfilmek sorra kerülnek mostanság a mozikba. Így a zöld izomkolosszus, Hulk története is, ami ugyan 2003-ban Ang Lee értelmezésében már a vetítővászonra jutott, de a héten ismét a mozikban látható. A film nagyjából ott folytatódik, ahol Lee abbahagyta, azonban akik az öt évvel ezelőtti verziót nem látták, nyugodtan megnézhetik anélkül is, a sztori önállóan is abszolút megállja a helyét.Májusban már láthattuk a trailert, amiben lényegében ellőtték az összes lényeges motívumot: sok-sok látványosság, robbanás, és a csúf, gonosz főellenség.
Bruce Banner (Edward Norton), aki sötét óráiban Hulkká válik, Brazíliában, egy apró kis faluban bújkál. Gyári munkásként tengeti minennapjait, és meditációval szorítja vissza brutális Hulk-mivoltát. Ám egyszer csak egy apró figyelmetlenség következtében lebukik, és a régóta őt hajszoló Ross tábornok (William Hurt) kommandósaival a nyomába ered.
Hulkot biológiai fegyverként szeretnék felhasználni, ám ha őt nem kaparintják meg, mással is megpróbálkoznak: a fergetegesen zseniális színészből, Tim Roth-ból ellen-Hulk válik, az Abomination nevű rém, akinek irányítása kicsúszik a sereg kezéből...
Hulk karaktere viszont már nem ennyire tekintélyt parancsoló. Az erős lény már-már szánalmasan böszme, bárgyú és méla. Az egyértelműen valamely alabamai fitness-bajnokság győzteséről mintázott test óriási, de azért arra vigyáztak, ne legyen túl visszataszító. Nem rossz ő, csak néha nagyon ideges, ez eddig rendben van, de a közelikből egyértelműen levehető, hogy mennyire gagyi, egyszerű és béna az animáció. Mindez pedig a mozgásokban még inkább megnyilvánul. Ettől függetlenül Edward Norton nagyon is hozza megszokott formáját, sőt mi több, szeretnivaló kis tudósunkat meg is sajnáljuk a végén.
Bruce és Hulk kapcsolatát Ed remekül formálja: a szerencsétlen, aprócska és nyeszlett tudós kicsit meg is hasad egy-egy Hulkká válás során, személyisége azonban elhatárolódik Hulk agressziójától.
Edward Norton híres arról, hogy szereti forgatási helyszínen újraírni a dialógusokat. Ezt tette hát a Hulk forgatásakor is. Amikor kiderült, hogy a Marvel Studios a lehető legkommerszebb és két óránál rövidebb filmet akar kihozni az anyagból, Norton és Louis Leterrier rendező viszont 15 perccel hosszabb változatot szerettek volna, beütött a ménykő. A sajtó a Marvel és Norton összeveszésétől volt hangos, mire a színész nyílt levelet írt, melyben azt írja, hogy a vitát a kívülállók tévesen értelmezték.
Betty (Liv Tyler), a gyönyörő tudóslány, aki nem mellesleg a tábornok leánykája, megpróbál segíteni, meg is van tehát a csodás szerelmi szál.
És láss csodát, hollywoodi maszlag ide vagy oda, ugyan Betty és Bruce számára a szerelmi jelenetben már minden adott: motelszoba, csend és nyugalom, heves vágyak, a néző azonban hoppon marad. A filmben ugyanis nincs szex. Egyáltalán.
Még ha Louis Leterrier rendező mindenképpen bele is akart volna csempészni némi testiséget, akkor is korlátokba ütközött volna, ugyanis Bruce-ból hamar Hulk lesz, ha felizgatja magát. Vagy ha valaki más izgatja fel. Ezért is a pulzusszámmérő, mely a film során igen gyakran pittyegni kezd, hát még ha Liv Tyler a közelben van.
Alapvetően szórakoztató az új Hulk, ajánlom hát mindenkinek, és felhívnám a figyelmet a film leges-legutolsó jelenetére, mikor egyszer csak Robert Downey Jr., azaz Tony "Vasember" Stark besétál a bárba, és sejtelmesen a jövő teendőiről kezd el Ross tábornokkal dumcsizni.
Lehet hát kombinálni, mi az istent keres ez az ember itt, mindenesetre, ha az lesz, amire gondolok, akkor végtelenül izgalmas lesz a folytatás.
(1 - egyáltalán nem, 5 - nagyon)