„Mi volna, ha egyre nagyobb sebességre kapcsolnának, aztán
megtórpedóznák a tűzokádó vulkánokat, melyeknek mélyén perzselően
tátongó ölek húzogatják rianásukat, miként a Balaton erogén
jégpáncélja enged a rázuhanó nap kora tavaszi erekciójának."
Dr. Horváth főműve azonban nem e kollaboráns film volt, hanem a most megjelent „White Horse a hó alatt” című műben füzetpörgető-animáció segítségével látható korcsolyafilm, a Hanna és Tarzan. Ez a háromperces szupernyolcas etűd, melyben a szerző „egy hideg napfelkelte jégről visszatükröződő lila ragyogásában meztelenül bekorcsolyázik” meghozta számára a világhírt, és a tévétársaságok tömött sorokban ostromolták a szerző Ugocsa utcai gangját a jogokért, melyeket Ő – lévén jogász - vígan értékesített. Karrierje innentől rakétaként ívelt, mind színészként (Sátántangó), mind rendezőként (A csók, Pauer 60, A halál kilovagolt Perzsiából) magáévá tette a silver screent.
"Ki is valójában a borítón látható szerző? Dr. Horváth valóban jogi doktor, de harminc éve a társadalom nagy álmélkodására felkiáltott: "hogy lehet valaki jogász egy olyan országban, ahol nincs jog?!" Lecsavarozta tehát a doktoros réztáblát - a jövőben nem kell majd szidolozni - és belecsapott a szabad életbe. (...) A "White Horse a hó alatt" című kötet novelláiban egy kivételével Ő maga a főszereplő, így a teljes olvasatban nevezhetjük őt a mi főhősünknek. Főhősünk szüntelenül úton van. E vándorlás fizikai gyötrelmei közt időnként átálmodja magát, az emlékezés és a képzelet helyszíneire. A nagymama szobájából a Don-kanyarba. A Déli sarkról a nagypapa halálos ágya mellé. Ezeken a helyszíneken szenvedései csak fokozódnak. "
Gödrös FrigyesMint a befagyott Balaton, úgy ölelte magához az irodalmi élet, és az Amerika bevétele című könyve, amely New York leigázását mutatja be, alapművé vált, hovatovább érettségi tételként tökéletes koronája lehetett volna a középiskolai tanulmányoknak, ám a kor rezsimje elutasította ezt a népi kezdeményezést.
Dr. Horváth tehát megmaradt a legsármosabb magyar írónknak, aki oly intimen csábítja az olvasót az ízek, szagok, álmok laboratóriumába, hogy aki nem vigyáz, örökre odavész. Nem hiába visszatérő motívuma periszkóp és a dinnyefej, e két örök szimbólum. Mint árbóckosár és tőkesúly…
Most, 2008-ban új kötettel jelentkezett a szerző, amely villanygitárként zúzta szét a könyvhét marketingzaját. A White Horse a hó alatt már a borítójával is felhívja magára a figyelmet, mivel a kiadó hosszas keresgélés után meglelte a régi S-modell boltok betűtípusát, és eme fonttal oly ajánlót írt a hátoldalra, hogy annak tartalma rosette-i kő nélkül csak mentális energiákkal érzékelhető. Ámde a belbecs feledteti a külcsínt, és a vaskosnak nem nevezhető kötet hét novellája, valamint a fent említett rokon-barát által írt előszó igazi nyári irodalom. A strandszatyorba is befér, de karácsonyi ajándéknak sem utolsó, mivel kiválló kikapcsolódás a glühweinre áhitozó megfáradt sízőknek a hüttében.
Ára 1987 forint.