Az orkok (értsd: oltári rondán kigyúrtak) mellett még azok is ugrálva, visongva élvezték a koncertet, akik a buli első 10 percében csak ijedten pislogtak: volt riadalomra ok bőven, hiszen Norman Cook belecsapott a lecsóba: hardcore techno - trance - megabrutál acidpartit kaptunk, dögivel, basszussal, kevéske Fatboy-dallammal.
Aki nem parázott be Gerendai Károly Sergent Garcia koncertje közben tett bejelentésén, miszerint óriási vihar közeleg, és semmi esetre se húzódjunk be egyik sátorba sem, hiszen törekvésünk hiábavaló lenne, úgysem engednek be (az ok: ránkdőlne a sátor, jogos), az ott maradt a szabadtéren, és várt. A vihar nem ért el minket, nem úgy, mint Norman Cook viharként ránkzúdúló műsora: Fatboy 10 órai koncertje 9 óra 55 perckor beindult. Cook kisétált, láthatóan jókedvűen, tekert egyet a bakeliten (és közben néhány cigit is), majd beindult a show.Persze mindenki sikítva üdvözölte a dj-t, aki pár pillanatra elhitette velünk, hallunk majd egész Fatboy Slim-dalokat: a koncert első pár tizedmásodpercében ugyan felcsendült a Praise You és a Right Here, Right Now, azonban egyszer csak egy huszárvágással pofonvágott minket, és beindult a basszus.
Az ilyen zenéhez tökéletes show dukál, ebben nem is volt hiba: a kivetítőn a Charlie és a csokigyár apró kis manócskái táncoltak Cook zenéjére, majd jöttek a pszichedelikus körök és formátumok, majd a híres Fatboy-klipek, táncolt Christopher Walken, láttunk vérben forgó szemeket, Cook ezzel egyidejűleg pedig végülis nagyon odatette. Mert csavarta ám rendesen, feljebb és feljebb a hangulatot, a ritmust, mi pedig csak vártuk és csak vártuk, jó lesz ez, csak énekeljük már, hogy We come along...
Bandák és álnevek:
Beats International
Rockaway 3
Chemistry
Brighton Port Authority
DJ Delite Used in DJ Tools (e.g. acapellas) for Fatboy Slim Singles
Freak Power
Norman Cook
Pizzaman
Sensataria
Son of a Cheeky Boy
Son of Wilmot
Sunny Side Up
The Feelgood Factor
The Housemartins
The Mighty Dub Katz
Yum Yum Head Food
Fatboy Slim
Fried Funk Food
Cook látványosan élvezte, amit csinált: jött- ment, összehaverkodott az operatőrrel, picit üldögélt, felállt, adta, amit adnia kellett. A slágerekre való várakozás mindhiábavaló volt. Persze a magyar közönség nagy valószínűséggel nem ismeri Norman Cook előéletét, munkásságát, dj-szettjeit - persze akadnak-akadtak kivételek, akiknek arcán látszott, a rave-szeletelésre adtak ki sok-sok ezrest.
Punk forever
Quentin Leo Cook először nem az elektronikus zenei szcénában kezdett el mozogni: ifjú korában szomszédjával, Andrew Stewarttal és a fiatal művésszel, Ian McKay-jel kiadták Peroxide című amatőr punk magazinjukat. Ezzel egyidőben dobosként a Disque Attack (angol new wave rock banda) formációban játszott.
Ismerőse, Paul Heaton 1985-ben megalapította a The Housemartins zenekart, melyhez Cook - aki eközben egyre inkább kiábrándult a rock zenéből- csatlakozott, de nem tartott sokáig a kapcsolat, 1988-ban feloszlottak. Cook Simon Thorntonnal kezdett együtt dolgozni, akivel megalapították a Beats International-t, melyben olyan előadókkal dolgozott együtt, mint a vokalista Lindy Layton, Lester Noel, D.J. Baptiste, a rapper MC Wildski, és a billenytűs Andy Boucher. Első albumuk a Let Them Eat Bingo volt. Ezen a lemezen szerepelt a híres - hírhedt dal, a "Dub Be Good to Me", melynek eredete akkoriban heves vitákat váltott ki: egyesek azt állították, hogy a dal némely elemét máshonnan lopták, mégpedig a The Clash: The Guns of Brixton című számából, mások szerint viszont az S.O.S. Band: Just Be Good To Me című számához volt nagyon hasonlatos...
Ezután jött a Freakpower formáció, majd 1995-ben producer barátjával, Tim Jeffery-vel és JC Reid -del létrehozták a Pizzaman álnéven futó projektet.
Cook csatlakozott A Mighty Dub Katz nevű bandához, és nem sokkal később megnyitotta saját nightclubját, a brightoni Boutique Nightclubot (Big Beat Boutique-nek is hívják).
Norman, a feltűnő
1997 a Fatboy Slim megszületésének éve. Az e néven futó projekt első albuma a Better Living Through Chemistry volt, sok retro - és funky elemmel (az album olyannyira sikeres volt, hogy egyre több sztár kérte fel remixek elkészítésére, mint Madonna vagy a U2).
Jött a Rockefeller Skank, az ismert You've Come a Long Way, Baby, ( "Praise You") - dallal. A videoklip, melyet Spike Jonze rendezett, több díjat is elnyert. A Fatboy Slim emellett több sorozatnak, hirdetésnek készített zenét, és valamilyen formában Norman Cook mindig megjelent bennük, akárcsak Hitchkock...
2002-ben a brightoni hatóságok megtiltották, hogy a városban játsszanak (miután két ember meghalt ugyanabban az évben egy tengerparti bulin), majd legközelebb 2006-ban kaptak újra engedélyt fellépésre. Az első halálos eset egy - természetes okok miatt kialakult - szívroham, a második pedig egy zuhanás, nemsokkal azután hogy a koncert véget ért. A rendőrség nem tulajdonította hibásnak a zenekart, azt állapították meg, hogy a szervezők alábecsülték a parti befogadóképességét.
2007- ben aztán több mint 20 ezer rajongó előtt lépett fel Brightonban, a Sussex Police, a The Cuban Brothers és David Guetta társaságában.
Norman...
- Csillagot kapott a Brightoni hírességek utcáján, egészen stílszerűen Winston Churchill mellett.
- 1999-ben elvette a híres tv-s személyiséget, Zoe Ballt, egy fiúk született, Woody.
- A Q magazin beválogatta az "50 banda, amit látnod kell mielőtt meghalasz" listájára.
2008-ban a Glastonbury Fesztiválon adott koncertet ismét, majd a O2 Wireless Fesztiválon. Akkor úgy tűnt, az az utolsó Fatboy koncert, hiszen ekkor alapította meg a BPA-t, azaz a Brighton Port Authority-t. „ Elástam a Fatboy nevet”- nyilatkozta akkor. „Lehet, hogy Madonna néven futok tovább - tette hozzá Norman Cook. Mi azonban még Fatboy Slim néven találkozhattunk vele tehát, nyilván azért, hogy jó sokan legyünk...
Szóval, a bulin megkaptuk a house fergeteges hangulatát, némi kis Rolling Stones - dallamot (I can't get no satisfaction), a Trainspotting-ből ismert Born Slippy-t (Underworld), volt hip-hoppolás is hogy lazuljanak kicsit a népek (Jump Around-Cypress Hill) és sok-sok disco- slágert, kőkemény csomagolásban tálalva.
És hogy Iggy Pop mit keresett a kivetítőn?
Iggy Pop és Norman Cook közös albumon dolgoznak, melyről egy dalt már a youtube-ról ismerhetünk. Persze, e muzsikát nem ilyen formátumban kaptuk:
Hanem valahogy így:
Szóval, kicsit keményre sikeredett a vasárnap este, ám nagy levegőt vettünk, bár por volt, és másnap hétfő, de muszáj volt táncolni, Norman Cook nem hagyott leülni. Mindenesetre reméljük, akár így, akár úgy, a DJ még legalább ennyi ideig lesz termékeny az elektronikus zene-kedvelők örömére, legyen szó akár a buta négynegyedekről, vagy a sajátos, eredeti dance- slágerekről.
És hogy Norman Cook legközelebb milyen névvel érkezik, egyelőre titok, reméljük, azért Madonnával nem lesz harag.