Csaknem egy hónappal meghosszabbította reneszánsz kiállításának nyitva tartását a Magyar Nemzeti Galéria: a Mátyás király öröksége című tárlatot július 27. helyett egészen augusztus 24-ig láthatja a közönség.
A Késő reneszánsz művészet Magyarországon a 16-17. században alcímet viselő tárlat, amely március végén nyílt meg, a késő reneszánsz kor képzőművészetébe nyújt betekintést Mátyás király halálától, azaz a Jagelló-kortól (1490-1526) a török kiűzéséig terjedő időszakot átfogva.A mintegy 450 kiállított műtárgy között a látogató egyebek mellett frissen retusált táblaképeket, kódexeket, ötvöstárgyakat, valamint fazekas munkákat is láthat.
A tárlat olyan ritkaságokat is felvonultat, mint a Kassai Graduálé hatalmas és gazdagon díszített énekeskönyv-párja, Andrea Palladio, a reneszánsz talán legnagyobb építészének egyetlen fennmaradt kézirata, vagy egy, valószínűleg Nádasdy Tamás grófhoz írt levél.
A kiállított műtárgyak között megcsodálható egy hatalmas, Győrből érkezett, ezüst oltárkereszt, Verancsics Antal esztergomi érsek díszes szertartáskönyve, valamint egy Mátyást és Beatrixot bemutató márvány domborműpár.
A Mátyás király öröksége című tárlatot a "4x a reneszánszról" című kiállítás-sorozat részeként rendezték meg a Hunyadi Mátyás trónra lépésének 550. évfordulója alkalmából meghirdetett Reneszánsz Év keretében.