A magyarnóta-éneklés királyának fejére kerül ma korona Budapesten; a megtisztelő címet Tolnai András, a 100 Tagú Cigányzenekar nótaénekese kapja, az ünnepélyes ceremóniára zenészbaráti körben kerül sor.
A muzsikus társadalom több száz éves tradíciója szerint a közösség választása alapján a saját műfajában a legkiválóbb viselheti a címet és a koronát, amelyet nagyszabású és látványos ceremónia keretében adnak át.Magyarország első megkoronázott prímáskirálya "36." Rácz Laci volt 1830-1886 között, és halála után 100 évig nem is volt olyan művész, aki kiérdemelte volna az elismerést.
Ma a cigányzenészek között összesen három ember viselte, viseli eddig a megtiszteltető címet: Boross Lajos, a 100 Tagú Cigányzenekar örökös tiszteletbeli főprímása, Kállai Kis Ernő klarinétkirálya és Bangó Margit, a cigánydaléneklés királynője. Ők valamennyien megkapták a legmagasabb állami elismerést, a Kossuth-díjat is.
A nótaéneklés királyává csütörtökön az éppen 30 esztendős, híres zenészdinasztiából származó Tolnai Andrást választotta a közösség. Tolnai 1992-ben a "Csendül a nóta" című verseny első helyezettje és "legjobb közönségdíjasa" lett, majd 1994-ben, a II. Nótaolimpia legjobb férfi előadója címet nyerte el. 2000-ben Magyar Örökség-díjjal, 2002-ben a Magyar Köztársasági Bronz Érdemkereszttel jutalmazták.
Tolnai András énekelt államfőknek és világhírű közéleti személyiségeknek, de hallhatta őt II. János Pál pápa is.