A Művészetek Palotája idén negyedik alkalommal rendezi meg a New Orleans Swingfesztivált. A koncertsorozat a rangos amerikai és európai fellépőknek köszönhetően a régió egyik legfontosabb zenei eseményévé nőtte ki magát.
Tavalyi nagy sikerű koncertje után augusztus 29-én, pénteken este ismét fellép a trombitás-énekes Bényei Tamás és a Hot Jazz Band. Az 1985-ben alakult együttes napjainkra Magyarország egyik legsikeresebb professzionális zenekarává vált - közölte a H. Magyar Kornél programkoordinátor az MTI-vel.A '20-as, '30-as, '40-es évek, a korai jazz, a swing és a dixieland revival kel életre tolmácsolásukban. Repertoárjukon megtalálhatók az ugyanebből a korszakból származó magyar szerzemények is. Szórakoztató, dallamos zene jellemzi a Hot Jazz Band játékát. A virtuozitást kedvelő zenészek nagyfokú stílushűségre törekszenek, amely az énekmodorban ugyancsak érzékelhető.
Vendégszólistájuk a fiatal énekesnő, a Berki Tamás növendékeként végzett Bolba Éva, illetve Louis Armstrong stílusának legjobb hazai imitátora, a produkcióját show-elemekkel is színesítő Papa Fleigh (Forgács László) lesz.
Az autentikus louisianai jazzstílus egyik legjobb képviselője, az idén ötvenedik születésnapját ünneplő, New Orleansból érkező Leroy Jones lép színpadra augusztus 30-án, szombaton. A trombitás és zenekarvezető meghatározó figura volt a feltörekvő fiatal zenészeknek új generációjában a 70-80-as évek fordulóján, akik oroszlánrészt vállaltak a New Orleans-i rézfúvós zenekarok reneszánszában.
A muzsikus pályafutása során olyan sztárokkal dolgozott együtt, mint Danny Barker, Harry Connick Jr. és a Preservation Hall Jazz Band. A kilencvenes évek eleje óta vezeti saját zenekarait, amelyek közül ezúttal a Polzien-Culverhouse-Richards összeállítású trió kíséri. A dobos Trevor Richards és együttese két évvel ezelőtt már volt a Művészetek Palotájának vendége. A harmadik napon a magyarországi ragtime, dixieland és szving jazz előadásának veteránja, a Benkó Dixieland Band foglalja össze a jazz aranykorának nevezett 20-as, 30-as illetve 40-es évek amerikai zenéjét. Illusztris vendégeik a magyar jazz két generációjából érkeznek.
Deseő Csaba hegedűs a virtuóz Grapelli-stílus első és máig egyedülálló hazai képviselője, Berki Tamás pedig immár több mint harminc éve bűvöli el a közönséget döbbenetes scat-technikájával és egyedülálló színpadi humorával egyaránt. Micheller Myrtill a jazzének fiatal generációját képviseli, ám gazdag szakmai életét a számtalan könnyű- és jazz-zenei közreműködés mellett nemzetközi versenygyőzelmek is szegélyezik.
A Benkó Dixieland Band évente 200-250 koncertet ad itthon és a nagyvilágban. Nemrégiben jelent meg hatvannegyedik nagylemezük, mintegy 90 órányi tévéműsor készült velük. Rendszeresen turnéznak Európában, az USA-ban és a Távol-Keleten.