Az ELTE BTK új kiadványa, a Trefort-kert olyan szellemi háttérrel rendelkezik, mely rövid időn belül mértékadó szellemi műhelyként fogja meghódítani olvasóit.
A Dezső Tamás dékán kezdeményezése, Frank Tibor főszerkesztő által megszülető szigorúan politikamentes kulturális-közéleti magazin célja, hogy a múlt ismeretében és az értékek jegyében megnyíló szellemiség tükröződjön a kiadványban.A tervek szerint az ELTE meghatározó szellemi műhelyeinek állandó képviselői mellett megszólalnak az alumnuszok (a végzett ELTÉ-s diákok) is, jelen esetben D. Tóth Kriszta, műsorvezető, aki szintén az ELTÉ-n végzett angol szakon, hogy a háromhavonta megjelenő magazin, alapos és átgondolt információkat és megnyilatkozásokat, véleményeket közvetíthessen olvasóinak Kampuszon innen és túl, hiszen a Trefort-kert az érdeklődők előtt nyitva áll.
Az ELTE BTK a magyar értelmiség meghatározó bázisa - kommentálta Hudecz Ferenc rektor. Ez a magazin portfólió lehet a világ számára a magyar felsőoktatásról.
Az első szám profilját mely az irodalomtudomány, Esterházy Péter író és Nádasdy Ádám író mellett, Kulcsár Szabó Ernő, akadémikus állította össze. Véleménye szerint, az egyetem, az a hely, ahol következmények nélkül szabad mondani az igazat, és kell is, melynek lehetőséget ad az előre láthatólag október végén megjelenő 80 oldalas Trefort-Kert Magazin.