Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Budapesten a kubai Edith Piaf

Budapesten a kubai Edith Piaf

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 11. 01.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

A kubai Edith Piafnak is nevezett Omara Portuondo, a Buena Vista Social Club népszerű énekesnője november 5-én koncertezik Budapesten, a Művészetek Palotájában, ahol idén megjelent, Gracias című albumának anyagát mutatja be a magyar közönségnek.

A koncerten olyan brazil, afrikai és karibi slágerek hangzanak el, amelyeket Omara mindig szeretett volna előadni - de csak egy részük szerepelt eddig repertoárján. Omara Portuondo nem először jár Magyarországon: több alkalommal is fellépett már a Sziget fesztiválon, legutóbb pedig 2006 novemberében szimfonikus projektje alkalmából láthatta és hallhatta őt a Művészetek Palotájának közönsége.


Az 1930-ban született havannai énekesnő karrierje 15 éves korában, a Tropicana Club táncosnőjeként indult, később énekelni is a Tropicanában kezdett. 1952-ben Haydee nevű nővérével, s két másik énekesnővel megalakította a Cuarteto Las D,Aida énekegyüttest, amellyel hónapokig turnézott az Egyesült Államokban. 1959-ben megjelent első önálló lemeze, a dzsessz és a kubai zene hangzásvilágát ötvöző Magia Negra. 1967-ben kivált a kvartettből és szólókarrierbe kezdett. A bolerók és habanerák királynője a hetvenes-nyolcvanas években fellépett a világ számos pontján, Európa országai mellett Japánban is koncertezett, Kubában pedig a legnépszerűbb előadók között tartották számon.

A világhírnévre 1996-ig kellett várnia: a havannai Egrem stúdióban, ahol ekkoriban Omara is dolgozott, megkezdődtek a Buena Vista Social Club album felvételei, s a producer, Ry Cooder megkérte az énekesnőt, hogy énekeljen duettet Compay Segundóval. A dal az album egyik nagy sikere, Omara pedig a Buena Vistal Social Club lemezsorozat állandó szereplője lett, 1998-ban az együttesről készített, Wim Wenders rendezte filmben is szerepelt. Ezt követően két ragyogó szólóalbuma is megjelent: 2000-ben a Buena Vista Social Club presents Omara Portuondo, 2004-ben a Flor de Amor, amelyen a kubai zenészek mellett brazilok is közreműködtek.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Jazz, etno

Ajánlott bejegyzések:

  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet Nem tetszett az osztálynak egyik keringő sem, ezért írtak maguknak egyet
  • Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban Énekmondók a polgárháborúban, dánok Macedóniában, Santana szikrája és nóta revival – Ritmo Filmnapok a Toldi moziban
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1007834886

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard