Márciustól október végéig közel negyvenezren, vagyis kétszer annyian látogatták meg az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Területet, mint a tavalyi szezonban.
Az új látogatóközpont, a legmodernebb vizuáltechnikai szemléltető berendezés és az időutazásba röpítő négydimenziós mozi közel negyvenezer látogatót vonzott. A legtávolabbi vendégek Ausztráliából és Ecuadorból érkeztek, a mozi legidősebb látogatója egy 88 éves hölgy volt.A rendezvények sorából kiemelkedett az idén első alkalommal megrendezett rackagulyásfőző verseny, amelyen a szakadó eső ellenére is 16 csapat indult.
Ipolytarnócon december közepéig garanciális javításokat végeznek, és befejeződik a nyolcmillió éves bükkábrányi fák fölé kerülő védőtető építése is.
December közepétől előzetes bejelentés alapján már fogadnak csoportokat, az Ipolytarnóci Ősmaradványok Természetvédelmi Terület márciustól várja ismét a megszokott látogatási rendben az egyéni látogatókat is.
Az Ősvilági Pompejinek is nevezett ipolytarnóci ősmaradványok látogatóközpontját tavaly októberben újították fel 400 millió forintos uniós és kormányzati támogatással.
A Nógrád megyei földtani élőhely új bemutatócsarnokában térben kivetítve elevenednek meg az állatok, a moziteremben pedig négy dimenzióban élhetik végig a látogatók a vulkánkitörést kísérő földrengést, a mozgószéken ülő nézők előtt a 20 millió évvel ezelőtti világ tárul fel.
A Bükki Nemzeti Park által működtetett területen található a világ legnagyobb megkövült fenyője és 11 gerinces állatfaj több mint háromezer lábnyoma. Ipolytarnócon tekinthetik meg a látogatók a Bükkábrányban előkerült nyolcmillió éves mocsárciprusokat is.
Áprilisban a Föld Napja ünnepségén Ipolytarnócot Magyarországot 7 Zöld Csodája közé választották.