Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Egy szintre hozták Domingót és Britneyt

Egy szintre hozták Domingót és Britneyt

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 11. 28.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Plácido Domingo és Britney Spears, Meg Ryan és Lewis Hamilton is Bambi-díjban részesült csütörtök este a németországi Offenburgban. A Burda Kiadó Bambi-díjait, amelyet a német média Oscar-díjainak neveznek, 1948 óta osztják ki a legkülönbözőbb kategóriákban, a filmtől kezdve a zenén és sporton keresztül egészen a különleges emberi teljesítményig.

Az alapítók eredeti szándéka szerint azoknak ítélik oda, akik "tevékenységükkel megmozgatják, lenyűgözik és fellelkesítik az embereket." A díj valójában egy bronzból készült, 18 karátos arannyal bevont őzszobrocska. Sajátos, de hivatalosan meg nem erősített magyar vonatkozása pedig az, hogy állítólag Rökk Marika magyar származású primadonna és filmszínésznő kislánya nevezte el az őzet ábrázoló díjat Bambinak, Felix Salten mesekönyvének címszereplője alapján.

Az első Bambi-díjazott egyébként Jean Marais francia filmszínész és Rökk Marika volt, de a későbbiekben sokak mellett őzszobrocskát kapott Borisz Jelcin néhai orosz elnök, vagy épp az 50-es és 60-as évek olasz filmcsillaga, Gina Lollobrigida, tavaly pedig Sophia Loren.

A meghívott több mint 1300 vendég - a politika, a gazdaság, a kultúra, a média és a sport illusztris képviselői - egy 350 méteres vörös szőnyegen keresztül vonult be az offenburgi ünnepi csarnokba, ahol a valósággal "hullottak" a Bambik.

15 kategóriában összesen 19 Bambi került kiosztásra. Így a komolyzene kategóriájában a spanyol Plácido Domingo, a popzene kategóriájában pedig a "nagy visszatérő" amerikai Britney Spears, aki "Womanizer" című legújabb számával óriási sikert aratott. A legjobb külföldi filmszínésznőnek járó Bambit az amerikai Meg Ryan kapta, s ugyancsak amerikai filmszínész, Keanu Reeves lett a legjobb a férfiak kategóriájában is. A zsűri különdíjaként Bambit vehetett át minden idők legfiatalabb Forma 1-es világbajnoka, a brit Lewis Hamilton, a legjobb sportolónak járó szobrocskát pedig pekingi olimpiai aranyérmét nem sokkal a döntő előtt balesetben elhunyt feleségének ajánló német súlyemelő, Matthias Steiner kapta. Életművéért Németország és Hollywood több évtizedes sztárja, a 80 esztendős Hardy Krüger színész részesült az elismerésben.

Az idei Bambi-médiadíjat az RTL televízió rendkívül népszerű műsorvezetője, Peter Kloeppel kapta, aki rögtön azt a reményt fogalmazta meg: a média talán mégis rácáfolhat Angela Merkel kancellárra abban a tekintetben, hogy a 2009-es év nem csak a rossz hírek esztendeje lesz.

A Bambi a legrégebbi német médiadíj, amelyet idén 60-ik alkalommal adtak át.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Pop

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707836858

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása