Két kiemelkedően sikeres aukcióval a háta mögött új szenzációval állt elő az Alexandra Antikvárium, midőn megjelentette első ajánlójegyzékét. Az Új Magyar Athenas című kiadvány 554 tétellel, benne 215 metszet, 30 plakát, 209 kötet és 90 kézirat, igazi ritkaságok gyűjteménye.
Az 520 oldalas, több száz illusztrációt tartalmazó jegyzék emellett átfogó tanulmányokat közöl többek között a reneszánsz és barokk könyvkötésekről, a magyar könyvnyomtatás kezdeteiről, a felvilágosodás- és reformkori könyvkiadásról és a magyarországi városábrázolások történetéről. A kiadvány címe az első magyar nyelvű irodalomtörténeti lexikonra, Bod Péter 1766-ban megjelent Magyar Athenas-ára utal.Gréczi Emőke, a jegyzék szerkesztője az MTI-nek elmondta, hogy az elmúlt hetven évben nem volt ilyen művelődéstörténeti jelentőségű anyag az antikvár piacon. Utoljára Ernst Lajos és a szegedi Szalay József hagyatéki árverésén (1938-39) találkozhattak a kutatók és a műgyűjtők hasonló értékű és gazdagságú kollekcióval.
Az Alexandra Antikvárium kincsei között páratlan irodalmi művek, művészeti, kartográfiai, irodalomtörténeti, történeti, művelődéstörténeti dokumentumok vannak. Ezek közül is kiemelkedik egy eredeti Petőfi Sándor kézirat, az Imádságom című vers autográfja, 1845 szeptember elejére datálva. Ez a vers egyetlen fennmaradt példánya, s köztudott, hogy Petőfi kézirat az utóbbi hetven évben nem szerepelt a műkereskedelemben. Ennek megfelelően az ajánló listában nincs is ára. Legalább 20-30 millió forint közötti ajánlattételt vár rá az antikvárium.
A kéziratok között még több Petőfi Sándorhoz kapcsolódó irat van - Petőfi István levele Szendrey Júliához és Szendrey Júlia levele Orlai Petrics Somához (mindkettő 1,8 millió forintos áron). A Petőfi Sándor életével kapcsolatos kisnyomtatványok tartalmazzák egyebek között a Nemzeti dal több 1848-as röplapkiadását, a Királyokhoz, A honvéd című verseket, A szabadszállási néphez szóló felhívást és ennek német kiadását, összesen 7 millió forintért.
Világirodalmi kuriózum a magyar antikvár piacon Johann Wolfgang Goethe kéziratos levele (4,6 millió forint), csakúgy, mint Thomas Mann magyar vonatkozású, az orientalista, irodalomtörténész Heller Bernáthoz írt levele.
Két Madách Imre levél szól Lónyay Menyhérthez, mindkettőben egy-egy vers - a Gyász és egy másik költemény, amely Lónyai Etelka iránti szerelme lezárásául született -, amelyek kizárólag ezekből a levelekből ismertek. (3-3 millió forint). Vörösmarty Mihály két kézzel írt, aláírt levele Tóth Lőrincz írónak van címezve, akitől gazdálkodásához kér tanácsot (2,5, illetve 2,8 millió forint). Kazinczy Ferenc, Arany János, és a Nyugat szerzőinek levelei is gyűjtői darabok.
A történelmi kéziratok között uralkodói adománylevelek, II. Lajos, Báthory Gábor, Bethlen Gábor, II. Rákóczi György oklevele (ezek azért is különlegesek, mert csak egyetlen példány létezik belőlük), milliókat érnek. A korszak történelmének páratlan dokumentuma az 1587-1608 közötti feljegyzéseket, kommentárokat, dokumentummásolatokat tartalmazó Portai leveleskönyv, amelyet egy 13. századi kódexlapba kötöttek. (3 millió forint) Kálvin kéziratot még soha nem forgalmaztak magyar antikvárpiacon, most itt az első, Jean Calvin autográf bizonylata 8,5 millió forintért. A 19. századból Széchenyi István, Kossuth Lajos, Bem József, Görgey Artúr, Mészáros Lőrinc és más kortársak leveleit kínálják.
A régi, 1711 előtti könyvek között nem egy, a közgyűjteményekből is hiányzó ősnyomtatvány, amelyeknek kötése is korabeli, iparművészeti remek. Ezek között a legdrágább, 22 millió forint, egy 13. századi latin nyelvű, illusztrált Psalterium, (zsoltároskönyv) amely 178 levelet tartalmaz, és tudni valóan magyarországi használatra készült.
Az Új Magyar Athenas tételeit a Magyar Tudományos Akadémia Művészeti Gyűjteményében lévő kiállításon lehet megtekinteni december 8. és 15. között,