Régészek az Andok hegyoldalába vájt eltűnt városra bukkantak, amelyet a titokzatos Chachapoya perui törzsnek tulajdonítanak. Peru északi részén, az őserdőben 12 hektáros területre bukkantak, amelyen a feltételezések szerint a Chachapoya nevű ősi perui törzs élt.
A hegyoldalba vájt épületeket helyiek fedezték fel, akik egy vízesés hangja után mentek, majd kilyukadtak a sűrű növényzettel borított hegyoldalba vájt épületeknél - hangzott el az InfoRádióban.Az eddig feltáratlan építmények, amelyek több mint ezer évesek lehetnek, meglepően jó állapotban vannak. Olyan eldugott helyen vannak, hogy nemcsak a régészek, de a fosztogatók figyelmét is elkerülte a hely, mert értékes kerámiákat és érintetlen temetkezési helyeket találtak a helyszínen.
Szakértők azt feltételezik, hogy a most feltárt helyet az ősi lakosok kilátónak és őrhelynek használták, hogy onnan tartsák szemmel az ellenséget.
Korábbi kutatások már kiderítették, hogy a Chachapoya civilizációnak az inkák vetettek véget 1475-ben. Amikor 1535-ben megérkeztek a spanyol hódítók Peruba, együtt vették fel a harcot az inkák ellen a "felhőharcosokkal", akiket végül különböző Európából származó betegségek öltek meg.