Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Kocsis Zoltán Liszabonban koncertezik

Kocsis Zoltán Liszabonban koncertezik

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 12. 10.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

Kocsis Zoltán Kossuth-díjas zongoraművész és karmester kétszer, csütörtökön és pénteken vezényli Lisszabonban a Gulbenkian Szimfonikus Zenekart a Gulbenkian Alapítvány nagy hangversenytermében, ahol a múlt hét végén zongoristaként hallhatta a portugál közönség.

A Gulbenkian Zenekar Kocsis Zoltán vezényletével Liszt Ferenc négy, a karmester által zenekarra alkalmazott zongoradarabját játssza, majd elhangzik Wolfgang Amadeus Mozart 23., A-dúr zongoraversenye Kocsis előadásában és vezényletével, valamint Bartók Béla Táncszvitje és Kodály Zoltán Galántai táncok című darabja.

Kocsis Zoltán a múlt hét végén két alkalommal is nagy sikerrel játszotta el Bartók Béla I. zongoraversenyét, amelyről a Público című portugál napilap az írta, hogy a magyar zongoraművész, Bartók Béla zongoradarabjainak kiemelkedő előadója, példásan tolmácsolta a darabból sugárzó energiát. A zenekar megfelelően kísérte a művészt, de érezhetően alacsonyabb színvonalon - írta kritikájában a Público. Kocsis Zoltán lisszaboni szerepléséről a portugáliai magyar nagykövetség tájékoztatta az MTI-t.

A magyar muzsikusról rövid életrajz is megjelent a Gulbenkian Alapítvány honlapján. Az ismertetés szerint Kocsis a világ zenei életének egyik legnagyobb alakja, rejtélyes, ragyogó személyiség, pianista, karmester, kamarazenész, komponista és zenei átiratok készítője.
A Gulbenkian Zenekart 1962-ben hozta létre az azonos nevű alapítvány. Repertoárjukon XIX. és XX. századi szerzők művei szerepelnek. Olyan művészek játszottak velük, mint Isaac Stern, Misha Maisky, Ivo Pogorelic és Makszim Vengerov. A zenekar művészeti igazgatója és karmestere Lawrence Foster, Kocsis vendéglátója.
A Gulbenkian Alapítványt - amely művészeti, oktatási és szociális feladatokat is ellát - 1956-ban jegyezték be, egy évvel azután, hogy Lisszabonban meghalt az alapító, Calouste Sarkis Gulbenkian.
Gulbenkian 1869-ben született a törökországi Üsküdarban, Isztambul egyik ázsiai kerületében örmény kereskedő- és bankárcsaládba. Londonban a török portát képviselte, majd Párizsba költözött, 1942-től haláláig, 1955-ig pedig Lisszabonban élt.
Gulbenkian még életében hatalmas gyűjteményt hozott létre könyvekből, kéziratokból, festményekből, szobrokból és más művészeti tárgyakból. Az alapítvány lisszaboni múzeumában ez a gyűjtemény is látható.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Kocsis Zoltán

Ajánlott bejegyzések:

  • Dudaszó és haiku Ágoston Bélával Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
  • Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon! Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
  • Jön a testvérzenekarok fesztiválja! Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
  • Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
  • Ambient a troposzféra határáról Ambient a troposzféra határáról

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517837736

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard