Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Homoszexuális képviselő a jelöltek között

Homoszexuális képviselő a jelöltek között

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 12. 18.
Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
2025-05-31 06:00:00

Június 8–9-én, vasárnap és hétfőn, immár 14. alkalommal rendezi meg a szentendrei Szabadtéri Néprajzi

Új regény segít megérteni a szülői elidegenítést
2025-05-30 19:00:00

Az Elvágyódás folytatásaként jelent meg Wagner Brigitta új regénye, az Elidegenítés. A kötet

Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
2025-05-30 13:00:00

Gyimesközéplok május 31-én igazi gyerekparadicsommá válik. A gyermeknap számtalan értékes programmal várja a

Class & Roll – A Quimby és a Danubia Zenekar közös koncertfilmje
2025-05-30 10:55:17

A Quimby és a Danubia Zenekar fél éven át készült a tavalyi Class&Roll koncertre, ahol a közönség a rock and

további bejegyzések a szerzőtől »

Közzétették az Arany Glóbusz-díjakra nevezettek listáját. A Budapest Film által forgalmazott alkotások összesen 8 jelölést kaptak. A felolvasó című dráma 4 kategóriában versenyzik; a jelöltek közé került az Égető bizonyíték, Sean Penn, Frances McDormand, Kate Winslet és Ralph Fiennes.

Stephen Daldry, a Billy Elliot és Az órák rendezője Bernhard Schlink világhírű regényét, A felolvasó-t (The Reader) adaptálta filmvászonra. A második világháborút követő időszakban játszódó, amerikai-német koprodukcióban készült film a következő kategóriákban lett jelölt: a Legjobb dráma, a Legjobb rendező - Stephen Daldry, a Legjobb női mellékszereplő - Kate Winslet, és a Legjobb forgatókönyv - David Hare.

A filmbeli (Sean Penn) és az igazi Harvey Milk
A Legjobb vígjáték kategória jelöltjei közé került a Coen testvérek fekete komédiája, az Égető bizonyíték. A rendezők kedvenc színésznője, Frances McDormand a plasztikai műtétekről álmodó Linda megformálásáért a Legjobb színésznő díjra kapott jelölést.

Gus van Sant új filmjében megrázó erejű emléket állít Kalifornia első
nyíltan homoszexuális képviselőjének, Harvey Milk-nek, aki bátorságával
megváltoztatta a történelmet. A Milk címszereplője, Sean Penn átütő
alakításával érdemelte ki a Legjobb drámai színész jelölést.

A XVIII. század végén játszódó kosztümös dráma, A hercegnő Georgiana Spencer története, aki, mint leszármazottja, Lady Diana, korának egyik legizgalmasabb személyisége volt. Fiatalon ment hozzá Devonshire hercegéhez, ám kis idő múlva már hárman voltak a kapcsolatban. Saul Dibb (Bullet Boy) finomra hangolt történelmi drámáját Pados Gyula fényképezte, a címszerepet Keira Knightley, Devonshire hercegét pedig Ralph Fiennes alakítja, akit a zsűri a Legjobb férfi mellékszereplő Golden Globe-díjára jelölt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen
  • Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr297838448

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard