Mindenki ismeri milyen érzés, amikor izgatottan, nagy reményekkel telve ülünk be a moziba, hisszük, hogy jól fogunk szórakozni, aztán valami sokkal rosszabbat kapunk, mint amire számítottunk. Felidéztük, hogy ebben az évben mely filmek után álltunk fel a leginkább elszontyolodva a székből. Az év legnagyobb filmes csalódásai következnek. Vigyázat, szubjektív, lehet velünk vitatkozni!
A felsorolt tíz film között már nem nagyon tudnánk rangsort felállítani, nagyjából mindegyiket azonos mértékben tartjuk melléfogásnak, tehát következzen a lista abc sorrendben.
Alien vs. Predator: Requiem
Az
Alien vs. Predatornak már az első része sem mutatott fel hatalmas értékeket, de a két kultikus figura, a kattogó, valamint a nyáladzó mészárosok egyesített rajongó tábora, akkor még hozott annyi pénzt a konyhára, hogy az alkotók értelmét lássák egy folytatásnak. De sajnos egy végtelenül igénytelen, széteső szerkezetű második részt sikerült összehozniuk. Az Alien vs. Predator: Requiemben ráadásul a pénzt úgy tűnik elvitték a trükkök, így a vállalható színészi teljesítményt garantáló művészgárda toborzására már nem maradt lóvé, így nemcsak a szörnyek szörnyűek, de a színészi alakítások is.
Az esemény
Az esemény bemutatásával sokan vélték úgy, hogy hiába ujjongott mindenki az indiai származású M. Night Shyamalan kivételes tehetsége miatt, a Hatodik érzék hatalmas durranására már sehogy nem tud rákontrázni. De azért Az esemény előtti sztorijai még lekötötték a nézőt érdekes látásmódjukkal, jellegzetes ijesztgetős stílusukkal. Ez a mozi azonban inkább az unalom és a közhely szavakkal jellemezhető leginkább.
Hinni akarok (X-akták mozi)
Ha van olyan film, amit ebben az évben egy az egyben megspórolhattak volna az alkotók, akkor ez bizonyosan az. Amellett, hogy az oroszokat és egyházat fikázó Frankeinstein sztori magában is csapnivaló, a filmből hiányzik az a két alap dolog, ami miatt a sorozatrajongók egy részt sem hagytak volna ki az X-aktákból. Nincs benne egy darab ufó sem, egy látnok expap az egyetlen paranormális jelenség az egész filmben, ráadásul a Scully és Mulder közötti folyton villódzó még nem szerelem, de már több, mint munkatársi kapcsolat okozta izgalmakat is agyoncsapták: ugyanis kedvenc ügynökeinket a gonosz forgatókönyvírók szépen összeboronálták. Fúj!
i.e 10000
Akik imádtak pattogatott kukoricát majszolni Roland Emmerich nagyváros pusztító nagyszabású katasztrófafilmjei – például a
Holnapután,
A függetlenség napja, vagy a
Godzilla - alatt, azok bizonyára bambán meredtek a vászonra ezen őstörténeti love story láttán, ami tele van klisékkel, viszont tök unalmas és történelmileg is hiteltelen.
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
Amikor 19 év után folytatnak egy kultikus sorozatot, az a vállalkozás eleve kudarcra van ítélve, mert a rajongók elvárásai minden szempontból profi munkát igényelnének. Az mondjuk vitathatatlan, hogy Harrison Ford még most is sármos kalandor, és pár jó poént is adnak a szájába, de hidegháborús sztori és a sablonos karakterek katasztrofálisak. De legalább az ufók egyensúlya az éves filmtermésben helyre áll a negyedik Indiana Jones film által. Igaz, hogy az X-aktákban nincs ufó, de ebben viszont van dögivel.
Kis Vuk
Ez bizony kis hazánk szégyenfoltja. Nem is kicsi. Annyira rossz ez a film, hogy az imdb-n jelenleg is a
legrosszabb filmek listáján a tizenkettedik, de volt már ennél „előkelőbb” helyen is. Szóval, mindenki, aki szerette a kölyökróka kézzel rajzolt hiteles történetét, ahol az embereknek csak a lábát lehetett látni, az messziről kerülje ezt a háromdimenziós a bosszantóan pocsék „folytatást”, ami maximum egy gagyi, amerikai, kisállatos rajzfilm utánzatnak illik be, de még annak is gyenge.
Nők
A Szex és New York üzleti sikere kapcsán megbizonyosodhattak az amerikai producerek arról, hogy a „csajos film” kategória, bármilyen rossz filmről is van szó, jócskán hoz a konyhára. De a nemrég bemutatott
Nők úgy tűnik nem nyeri el nagyon a közönség tetszését az imdb-n egyelőre a maximális 10-ből, 4,6 pontot kapott a szavazóktól. Az 1939-es George Cukor film alapján készített modern változatnak csak a színészi gárdája lenyűgöző, maga a film már szánalmasan rossz.
John Rambo
A negyedik
Rambo megosztotta még a rajongókat is, sokan azt kapták, amit az eddigiek alapján vártak. Végül is mindent megkapunk, amit az eddigi Rambo filmekben is. A mészárlás a régi, a Live for nothing, or die for something ars poetica is változatlan. Talán csak az öreg Stallone amorfra gyurmázott teste volt egy fokkal gusztustalanabb a kelleténél. Reménykedünk, hogy nem lesz újabb rész...
Szerelem a kolera idején
Az is meg van áldva kellő önbizalommal, aki nekiáll filmre vinni egy Marquez regényt. Kevés olyan filmes adaptációt láttunk, ami tudja legalább azt a színvonalat hozni, mint a film alapjául szolgáló könyv, és hát, sajnos ez sem az. Bár kétségkívül könnyebben fogyasztható a Shakira zenékkel aláfestett, egysíkúan értelmezett és főleg csak a külsőségekre koncentráló film, mint a könyv, de mi egy iskolásnak sem tanácsolnánk, hogy elégedjen meg a mozgóképes verzióval. A könyv utánozhatatlan.
Szex és New York
Bizony, ebben az évben csúnyán elbántak a filmkészítők kedvenc sorozatainkkal. Az X-akták mellett a szellemes és szókimondó szingli-sorozatot, a
Szex és New Yorkot is meggyalázták. A mozifilm minden, ami a sorozat nem. Bárgyú, szellemtelen, idegesítő és unalmas és üres. Viszont mégis annyira sokan megnézték, hogy jön a második rész. Izgatottan várjuk, hogy ezek után ki lesz arra még kíváncsi.