Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ex libris - nagy betű-gonddal

Ex libris - nagy betű-gonddal

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 09.
Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep!
2025-06-06 17:30:12

Idén ismét megrendezik a 19. kerület legnagyobb szabadtéri rendezvényét a Kispesti Városünnepet, a már

Összemuzsikálni a nemzetet – A Halmos Béla-díjak 2025-ös átadója
2025-06-06 08:14:56

A nemzeti összetartozás napján, Halmos Béla születésnapján tizedik alkalommal adták át a Hagyományok Háza

Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
2025-06-05 17:22:00

A 70-es évek Magyarországán játszódó Kémfaladatok kezdőknek című komédia egy nagyravágyó balatoni

David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
2025-06-05 10:01:36

A természettudós látványos dokumentumfilmje az óceánok varázslatos világába kalauzol, miközben sürgető

további bejegyzések a szerzőtől »

Bársony Júliát a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem harmadjára kérte fel, hogy tartson kurzust az élő előadóművészet és a vizuális kommunikáció összefüggéseiről.

A kurzuson zajló munka bemutatásának a Merlin Színház eddig még ismeretlen padlástere ad otthont. A helyszín pedig már maga az alkotás részének tekinthető: a tetőszerkezet úgy borul a rendhagyó kiállítás terére, mint egy félig nyitott könyv. Alatta gondosan összeválogatott gondolatok, betűkből, szavakból, nagy gonddal összerakva. 

Minden alkotótól olvasható valami a középen elhelyezkedő hosszú asztalon elhelyezett emlékkönyv-füzetek lapjain. A kiállítók maguk, a kiállítás tulajdonképpeni tárgyaiként, egy-egy boxban alkotnak a szemünk láttára, „work in progress”, miután nevük elhangzása után előtűntek a félhomályból. 

Egy részük csendesen, önmagából merítve, önmagában foglalkozik a betűkkel, képekkel, égig érő pennával, végtelen hosszúnak tűnő tintacső vagy az arcot simogató tű segítségével jegyezve fel, szőve tovább gondolataikat, asszociációkat, a „gondolat” szóval eljátszva. Mások csak a közönséggel kommunikálva tudják létrehozni estéről estére elkészülő alkotásukat, egy vékony madzagra felfüggesztett dobozt, árnyfalat, tükröket, morze-kijelzőt vagy SMS küldő programot használva eszközül. Megint mások pedig szőtt vagy festett installációt készítenek, lassan mozogva az időben, mint amilyen nyugodt ritmusban a kiállítást kísérő hang felteszi a kiállítás tartalmára reflektáló ontológiai kérdéseit. 

A néző pedig járkál, SMSre válaszol, morzejelet küld, rajzol és ír. Kérdései, észrevételei később megválaszolásra is kerülhetnek, így indítva útjára egy újabb kommunikációs gombolyagot az egymást nem ismerő emberek között. Akik a kis pátosszal teli, csendes szemlélődést követően egymással is szóba elegyedhetnek, mégpedig a betűk tényleges elfogyasztása és megemésztése során, az asztal körül üldögélve. 

Az Ex Libris nemcsak kiállítás, nem kizárólag színház, és nem is performansz, hanem ezek sajátos, térben-időben jól adagolt egyvelege. Nem erőszakos, de lehetőséget ad. Komoly, de játékos is. Megkomponált, de élő. Akció és reakció. Egy asztalhoz ültet bennünket egy a betűk, szavak és gondolatok által betöltött térben, hogy használjuk őket és kapcsolatba kerüljünk egymással, az alkotókkal és a tárgyakkal – betűvel, szóval.

Bársony Júlia – Élőkép Társulat: Ex Libris – helyszínspecifikus élő kiállítás –
Alkotók: Bérczi Zsófia, Bolyácz Jeromos, Deák Emese, Harsay Gábor, Ilyés Julianna, Laczkó Juli, Mindák Gergely, Molnár Mátyás, Ránki Júlia, Szabó Dorottya, Szurdi András
Bemutató: MERLiN padlás, 2009. január 7., 19:00; kb. másfél óra
További előadások: 2009. január 9. 10. és 13. 19:00
A résztvevők száma korlátozott (összesen 30 fő), a részvétel ingyenes, az est adománnyal támogatható. www.livingpicturecompany.blogspot.com




tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház
  • Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897840166

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard