Lewis Carroll Alice Csodaországban című művét másfél évszázada következetesen hagyományos gyermekmesének értelmezik a színházi és filmes adaptációk. De mintha többről lenne szó. A Gárdonyi Géza Színház január 15-én 18 órától újra műsorra tűzi Futó Balázs - Roland Schimmelpfennig: Aliz! című előadását.
Az Egri Gárdonyi Géza Színház Alice című előadásában a gyerekek varázslatot találnak, a matematikusok bonyolult logikai feladványokat és komplex matematikai összefüggéseket ismernek fel. Pszichiáterek szerint az őrület különböző típusainak pontos diagnózisai lelhetők fel a szövegben.Fontos hivatkozási alap az underground kultúrában, a számítógépes játékok világában, a képzőművészetben, a zenében és – mint például a Mátrix című kultuszmozi esetében is – a filmművészetben. Mi a titok nyitja? Miféle világ ez a Csodaország? Ennek a kérdés megválaszolásához mindenkinek követnie kell a fehér Nyuszit.
A mű egyik legfontosabb kérdése: ki vagyok én, mit jelent felnőni, megismerni önmagam? Ugye, hogy erre a kérdésre egy életen át keressük a választ? Az előadás a tavaly legígéretesebb pályakezdőnek választott Dömötör András rendezésében arra tesz kísérletet, hogy a történetet a maga összetettségében mutassa meg – fiataloknak, felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt.
Nincs mit tenni, mindnyájan bolondok vagyunk. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy.
Az előadáshoz kapcsolódóan folytatódik a teátrum Extrák programsorozata, így a darab után a közönség megint találkozhat az alkotókkal a színház átriumában nemcsak pszichoanalitikus beszélgetésre.