Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az év egyik legjobb filmje a Frost/Nixon

Az év egyik legjobb filmje a Frost/Nixon

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 21.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Hatalmas kritikai és közönségsiker Amerikában a Frost/Nixon című film, pedig nagyon egyszerű az alaphelyzet: két ember beszélget. Csakhogy nem akárkikről van szó. Egyikük Richard Nixon, az Egyesült Államok bukott elnöke, a másik pedig egy angol tévés műsorvezető, David Frost.

Peter Morgan nagy sikerrel futó színdarabját Ron Howard álmodta vászonra, méghozzá olyan kiváló stílusérzékkel, hogy sok kritikus szerint eddig ez a legjobb filmje. (A rendező olyan filmeket jegyez, mint az Egy csodálatos elme és az Apollo 13). 

Mitől olyan izgalmas a két férfi beszélgetése? Attól, hogy hatalmas küzdelem folyik közöttük. Nixon azért választotta az általa léhának gondolt angol műsorvezetőt, hogy gyenge ellenfélre találjon, és így olyan irányba terelhesse a diskurzust, amely szándékainak megfelel. Azért vállalkozott ugyanis a maratoni interjúra, hogy rehabilitálja magát az amerikai közvélemény előtt. Csakhogy számítása nem válik be. 

Frost felnő a feladathoz, és kelepcébe csalja a bukott elnököt: az elvesztett vietnami háború ügyét és a Watergate-botrány részleteit feszegetve színvallásra kényszeríti a ravasz politikust. Ez az oka a film sikerének: a Frost/Nixon új megvilágításba helyezi Amerika közelmúltjának egyik legellentmondásosabb időszakát. 

Frost/Nixon – hazai bemutató: 2009. január 29.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Hollywoodi filmipar

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr767840886

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard