Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Flamencós csajok és városi nomádok

Flamencós csajok és városi nomádok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 21.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

A Sacreo Flamenco a flamenco ősi erejét elegyíti cigány és magyar népdalokkal. Utánuk belvárosi nomádok, a Bohemika Orkestra csinál igazi tábortüzes táncos hangulatot, a free romanistán felkiltással.

A Sacreo Flamenco a legeredetibb magyar flamenco-csoport, különlegességük, hogy tapssal és gitárral kisért dalaikat magyarul adják elő, jól ismert magyar népdalokat (Szeged felől, Megyek az úton lefelé…) és cigány dalokat dolgoznak fel flamenco stílusban. Látványos előadásaikon a flameco-tánc szenvedélyes szépségét is megismerhetik a nézők. Gyász vagy szerelmi bánat, féltékenység: a flamenco-ban a nő gyönyörű, de fájdalmas érzésekkel küzd, de mindíg felemelt fejjel viseli a sorsát, a zene pedig –mint jól tudjuk- gyógyítani is képes.

Utánuk belvárosi nomádok, a Bohemika Orkestra mutatja be, hogy mit takar az autentikus roma rastapunk, a free romanestan jelszava alatt. Az elnevezések bulizós cigányzenét sejtetnek, ami teljesen helytálló, de a kusturicás zúzás helyett itt valami finom tábortűzi hangulatot találunk, a fúvósok, és a hegedű dallamos, okos játéka századeleji klezmeres eleganciát ad a zenének. Emellett reagge, indiai zenei hatások is jelentkeznek, és hát vannak igazn zúzós számok is. Igazi lendülettel csinálják a zenét, ahogy csak tudják, ezért a Bohemika valódi inyencség.

Sör Bor Pálinka



Ohm Mani Padme Hum - bohemikásan



Om Mani Padme Hum – az építkezésen

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Folk

Ajánlott bejegyzések:

  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain
  • Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban
  • Régi mesterségek, új élmények – kézműves tábor Tóthfaluban Régi mesterségek, új élmények – kézműves tábor Tóthfaluban
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr297840962

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard