Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Budapesti korcsolyapálya-körkép

Budapesti korcsolyapálya-körkép

Maul Ágnes a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 23.
Rókavadászat Helsingőrben
2010-01-24 08:40:00

Hamlet szerepzavarral küzd, rendezőt játszik, rókára vadászik, előszeretettel szaladgál letolt gatyával és

2010 legjobban várt filmjei
2010-01-03 07:36:00

Egy halom folytatással és remake-kel találkozhatunk 2010-ben a mozikban. Ennek ellenére nem úgy tűnik, hogy

Mesés karácsonyt mindenkinek!
2009-12-20 14:11:00

Még nem késő gondoskodni arról, hogy igazán mesés karácsonyunk legyen. Szétnéztünk a gyerekeknek készült

Avatar: nézel majd, mint a moziban!
2009-12-18 05:52:00

James Cameron Avatarjának sztorijával kapcsolatban megfogalmazódhat bennünk, hogy ezt már ezerszer láttuk. De

további bejegyzések a szerzőtől »

Hol vannak jó koripályák? Az ónos esőnek köszönhetően időnként mindenhol. Mi most inkább azokra koncentráltunk, ahol jókedvében csúszkál az ember, nem pedig azért, mert nem sózták fel az utat. Budapesti korcsolyapálya-körképünk következik.

Míg nem számoltunk utána, nem is sejtettük, hogy a fővárosban milyen sok és sokféle pályán keringhetnek a kori őrültek. Mindenki megtalálhatja azt, ami földrajzilag, vagy stílusban közel áll hozzá. Árban is nagy a szórás: van, ahol 500 forintért egy órát korcsolyázhatunk, máshol ugyanennyiért akár három órát, ráadásul bérelt korival a lábunkon.

Újpesti Jégcsarnok


A legnagyobb a fedett jégpályákból a felhozatal, ezeknek előnye ugyebár, hogy az időjárás nem lehet zavaró tényező korcsolyázás közben, olyannyira, hogy az sem probléma, ha kitavaszodik. Egész évben lehet korcsolyázni – maximum nyáron van hosszabb-rövidebb leállás a Pesterzsébeti Jégcsarnokban, és Újpest mindkét pályáján az Újpesti Jégcsarnokban és az Ice Centerben, és egész évben van jég a Pólus Centerben is.

A Megyeri úti Újpesti Jégcsarnok főleg a hokisoké, de minden szombaton és vasárnap délután három és öt óra között van közönségjég. Az árak egyáltalán nem vészesek, 500 forint a belépő, és a korcsolyaélezés, ha kölcsönöznünk kell korcsolyát, az 400 forintba kerül, és két óráig használhatjuk.

Ice Center

A másik újpesti pálya, az Ice Center minden este nyitva áll a nagyközönség előtt, hétvégén pedig délelőtti és délutáni turnusok is vannak. Hétfőtől csütörtökig 500 forintért cserébe fél héttől, fél kilencig lehetünk a jégen. Péntektől vasárnapig 1000 Ft a belépő, pénteken hattól nyolcig, szombaton és vasárnap pedig délelőtt kilenctől egyig és négytől nyolcig szabad a pálya. A koribérlés 700 forint egy alkalomra, függetlenül attól, hogy hány órát töltünk a jégen, így a kölcsönzés jobban megéri a hétvégi, hosszabb nyitva tartás alatt. Büfé az aulában és a jég szintjén egyaránt van, sőt, ha sokan vannak, akkor rögtön a jég mellett is árulnak a büfések.

Egyébként itt gigantikus tömeg esetén sem kell a jégen nyomorogni, mert kettő 30X60 méteres pálya is van. Továbbá fontos infó, hogy minden pénteken és szombaton este nyolckor lekapcsolják a villanyokat, előkerülnek a diszkógömbök, beizzítják a színes fénycsöveket, és elkezdődik a jégdiszkó. Ez persze nem azt jelenti, hogy lehet össze-vissza cikázni, a rend ilyenkor is rend, tessék csak haladni szépen egy irányban körbe-körbe! Aztán este tízkor lehet továbbcsúszni egy igazi diszkóba.

Pesterzsébeti Jégcsarnok
Utóbbi jelenség – mármint a fényjátékkal megvilágított pályán, hangos zene ütemére körbeszáguldozó, füstgomolyagokból előbukkanó korcsolyázók látványa – megfigyelhető a Pesterzsébeti Jégcsarnokban is. A Gubacsi úti lakóteleptől nem messze lévő csarnokban változó, hogy mikor van közönségjég, mert a hét nagy részében itt is hokiedzések vannak, de hétvégén – szombat délután és vasárnap egész nap - mindig van szabad jég, és a fix pont a szombat esti jégdiszkó este héttől tizenegyig. A sima korizás 1000 forint (de ezért akár négy órát is eltölthetünk a jégen), diszkózni 1200-ért lehet. Korcsolyát 700 forintért kölcsönözhetünk, ez két órányi használat díja, ezen felül óránként 350 ért lehet a lábunkon.

Budai Műjégpálya

Találunk még egy fedett pályát a Széna tér közelében is a Margit körút, a Bakfark utca és a Varsányi Irén utca által határolt területen. A májusig nyitva tartó Budai Műjégpályán 15X30 méteres pályán – legfeljebb 50 korcsolyázót engednek rá – 1250 forintért lehet korcsolyázni és 1100 forintért kaphatunk korcsolyát kölcsönbe. A közönségjég beosztása elég esetleges, ezért tanácsos mindig megnézni a honlapon a táblázatot. Az első hallásra borsosnak tűnő jegyár egy alkalomra vonatkozik, vagyis az, hogy ez mennyire-olcsó vagy drága, attól függ, hogy épp mennyi időn keresztül van akkor közönségjég. Így érdemes akkor menni, amikor egyszerre több órán keresztül van szabad jég.

A Weöres Sándor iskola pályája

Kevésbé ismert a IX. kerületi Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium fedett pályája. A nagyközönség szombaton és vasárnap tíztől délig és négytől nyolcig jöhet ide sportolni, a 264 m2-es pályán óránként 250 forintért keringhetünk.

Pólus Center
Aki kedveli a pláza hangulatot, az mehet a Pólus Centerbe, ahol szintén egész évben lehet menni korizni. Azt nem lehet mondani, hogy a bevásárlóközpont honlapja elárasztaná az érdeklődőket információval. Az oldalon csak egy telefonszám szerepel, a telefont pedig ritkán veszik fel. Viszont a közönségjég időpontjáról –ami itt is mindig változik - felvilágosítást csak elefonon lehet kérni. Támpont lehet, hogy szombaton és vasárnap dél és hat között általában bárki jégre léphet. A móka óránként 500 forintot kóstál, korit 400-ért adnak egy órára, ami olcsónak éppen nem mondható.

Jégterasz

Szintén plázás környezetben, de már a szabad ég alatt lehet korcsolyázni a Westend tetején, a tinédzserek kedvenc randihelyén, a Jégteraszon. Jól megközelíthető helyen van, és egész nap, naponta háromszor négy órán át lehet korcsolyázni: nyolctól délig, egytől ötig, és hattól tízig – hétvégén éjfélig. Hétköznapokon 800, hétvégén 1100 forint a belépő egy turnusra, de 1600 forintért egész nap annyit lehetünk a pályán, amennyit csak akarunk.

A büfében viszonylag baráti áron vásárolhatunk, legalábbis a sztenderd Westendes áraknál olcsóbban. Arra figyeljünk, hogy, ha korit akarunk bérelni (600 forint/óra), akkor legyen nálunk fényképes igazolvány, különben 10.000 forint kauciót kell letenni.

Idén először az Europarkban is lehet korcsolyázni. A pálya még csak egy hete nyílt, viszont csak február 15-ig van nyitva. A főbejárat előtti nyitott, 250 m2-es pályán 40-50 ember fér el kényelmesen. Az árakat csalogatóan alacsonyra szabták reggel kilenctől, este nyolcig szabad a jég és 300 Ft-ért három órát lehet a jégen tartózkodni, koribérléssel együtt is csak 500 a belépő, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.

A Városligeti Műjégpálya egy régi fotón


Utoljára hagytuk a legismertebb műjégpályát, amely egyben Európa egyik legkorábbi és legnagyobb alapterületű pályája is, bár idén a Városligeti Műjégpálya teljes, 12000 m2-es összfelületből „csak” 8000 m2-en lehet cikázni.

Aki még bizonytalan lábakon áll, ha korcsolyát szerelnek rá, annak ijesztő is lehet a hatalmas pálya, ahol nem lehet a palánkba kapaszkodni és a rutinos korisok úgy húznak el mellette, hogy már a menetszéltől is hanyatt vágódik. De a környezet – Városliget, Vajdahunyadvár, a Lechner Ödön által tervezett főépület – egész biztos itt a legfestőibb. Legolcsóbban hétfőn juthatunk be, egy ötszázasért, péntek délutánig 700 a beugró, péntek estétől vasárnapig pedig egy ezres.

A korcsolyakölcsönzéshez itt is kell fényképes igazolvány, és még arra is érdemes odafigyelni, hogy amikor a ruhatárba beadjuk a holminkat (darabonként egy százas), alaposan gondoljuk át, mire lehet szükségünk a jégen, mert ahányszor kikérjük a cuccainkat a ruhatárból, annyiszor kell újból kifizetni a díjat.

Viszont praktikus, hogy pár éve bevezették, hogy elővételben is meg lehet venni a jegyet, amivel kikerülhető a több órás sorban állás. Aki tudja, hogy úgy is mindig kint lóg a pályán, az akár több tucat jegyet megvehet előre, amiket később bármikor felhasználhat. Bármikor, február 15-ig, ugyanis a Városligetben már csak addig tart a korcsolya szezon.

Újpesti Jégcsarnok - 1044 Budapest, Megyeri út 13.
Ice Center - 1046 Budapest, Homoktövis u. 1.
Pesterzsébeti Jégcsarnok - 1201 Budapest, XX. Zodony utca 1
Budai Műjégpálya - II. kerületben, a Margit körút, Bakfark utca és Varsányi Irén utca által határolt területen
Weöres Sándor Általános Iskola és Gimnázium jégcsarnoka - 1098 Budapest, Toronyház u. 21
Pólus Center jégpályája - 1152 Budapest, Szentmihályi út 131.
Westend Jégterasz - 1062 Budapest, Váci út 1-3
Europark Korizóna - 1191 Budapest, Üllői út 201.
Városligeti Műjégpálya - 1146 Budapest, Olof Palme sétány 5.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Sport Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jön a Budapest SUP Fesztivál Jön a Budapest SUP Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477840964

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard