A Művészetek Palotájában ad koncertet az amerikai Veri&Jamenis duó. George Gershwin, amerikai zeneszerző és zongorista olyan műveiből játszanak részleteket, amelyek két zongorára íródtak. A szervező - az Amerikai Ház cégcsoport (AH) - a koncert bevételét a budapesti zeneiskolák támogatására fordítja.
A Veri&Jamanis házaspár 1990-ben nyitotta meg a Pennsylvaniai Zeneakadémiát (Pennsylvania Academy of Music – PAM) mindössze 50 diákkal. Azóta a tanulók száma 350 főre gyarapodott. Ezen kívül az épület ad otthont az évente megrendezésre kerülő Vivace nyári zenei fesztiválnak is.Az új épülettel gazdagodott intézmény 2008. június 11-én megnyitotta kapuit a közönség számára. A 2005-ben elhunyt Philip Johnson New York-i tervező utolsó munkája, a 25 millió dolláros épület 600 zenetanuló egyidejű befogadására képes. A 6 000 négyzetméteres létesítmény 5 előadótermet foglal magába, a legnagyobb a 364 férőhelyes koncertterem. Hangstúdiók, egy zenei könyvtár, tantermek, valamint 15 oktató stúdió segítik elő a minőségi zenei képzést. A Lancester városában található épület pont félúton van New York és Washington D.C. között, ami lehetőséget biztosít a nagyobb zeneiskolákból érkező oktatóknak, hogy segítsék az oktatást az állandó tanári kar mellett. Rick Gray polgármester állítása szerint a 2006-ban elkezdett építkezés a város gazdasági fejlődését is elősegíti, hiszen az a „művészeti folyosó” összetartó kapcsa. A PAM gyerekektől felnőttekig mindenkit szívesen fogad, és az egyike annak a 12 amerikai középiskolai szintű oktatási intézménynek, mely megszerezte a Nemzeti Zeneiskolák Szövetségének akkreditációját. A zeneakadémia saját maga dolgozta ki zeneoktatási programját, melyben - egy csereprogram keretében - a kínai konzervatóriumból számos diák vesz részt. A cserprogram ötlete valójában a 80-as évek közepére nyúlik vissza, amikor a Veri és Jamanis duó Kínában vett részt koncertturnén, és mesterkurzusokat is tartottak a helyi zeneiskolai növendékeknek. Azon diákok részére, akik zenei karrierben gondolkodnak, a PAM egy két éves, szigorú oktatási programot nyújt, mely magában foglal zeneelméleti, történeti, kamarazenei oktatást, valamint tantermi tárgyakat, szonáta-, és előadó-művészeti oktatást, mindent annak jegyében, hogy a képzés teljes körű legyen. És a szigor kifizetődik. A Cleveland-i és Philadelphia-i zenekar is büszkélkedhet itt végzett diákokkal a trombita és hegedű szakokon, és egy korábbi tanuló jelenleg a New York-i állami Operaház társ-karmestere.
Az AH egy teljeskörű szolgáltatást nyújtó ingatlanfejlesztő és tanácsadó cég, budapesti székhellyel. Az Amerikai Ház konstruktív szerepet kíván betölteni Kelet-Közép-Európa megújításában, olyan ingatlanfejlesztéseken keresztül, melyek nyereségesek, környezet kímélőek és tisztelik a helyi építészeti örökséget. Mindezek mellett elkötelezett híve a zeneművészet támogatásának. Az AM egyik tulajdonosa Richard Field – az amerikai anyavállalaton keresztül jelentős pénzadományokkal segítette szülővárosában a Pennsylvaniai Zeneakadémia új épületének létrehozását.
Richard Field – aki maga is tanult zenélni – kiemelt szerepet szán Magyarországon is a zenei kultúra, a zenei képzés fejlesztésére, támogatására. Ezzel az eseménnyel szeretné elősegíteni szülővárosa zeneakadémiája és a magyarországi zeneiskolák közötti rendszeres kapcsolatfelvétel elindulását koncertek, ösztöndíjak és vendégszereplési lehetőségek támogatásával. A MÜPÁ-ban hallható művek márciusban a Carnegie Hall-ban is színpadra kerülnek. Az előadóművészek – Frances Veri és Michael Jamanis zongorista házaspár- először játszanak Magyarországon részleteket Gershwin két zongorára írt zeneművéből, a Kék rapszódia és Az egy amerikai Párizsban, valamint a Variations on 'I've Got Rhythm' című darabokból.
Az AH legújabb ingatlanfejlesztési beruházása, a Park City elnevezésű új városrész a Rákospalotai határút, a Szentmihályi út és a Páskom-liget térségében, az M3-as autópálya és az M0-s körgyűrű újpalotai szakaszának közelében elterülő mintegy 50 hektáron épülhet fel. A Park City lesz az első nagyvolumenű vegyes használatú projekt, melyet teljes egészében a fenntartható fejlődés alapelveivel összhangban terveznek, kiviteleznek és működtetnek. A nagyjából 250 millió eurós projektet teljes egészében magánbefektetők pénzéből és banki hitelekből finanszírozzák és működtetik, s a beruházás keretében mintegy 1,5 milliárd forintért közutat, közművet és zöldterületet adnak át a kerületnek és a fővárosi közműhatóságoknak. Mindemellett a projekt keretében 580 millió forintig részt vállalnak a Szentmihályi út és a Rákospalotai határút - az ingatlanok melletti szakaszai - kiszélesítésének finanszírozásában.