Ezen a napon született az angol irodalom legnagyobb mesélője, Charles Dickens, valamint a periódusos rendszer megalkotója, Dimitrij Ivanovics Mengyelejev, és ekkor halt meg a német származású amerikai hangszerkészítő, a Steinway cég alapítója, Heinrich Engelhard Steinway.
Az angol irodalom legnagyobb mesélője1812. február 7-én született Charles Dickens angol író. Írásainak népszerűségét mutatja, hogy napjainkig minden műve folyamatosan kapható.
Huszonnégy éves korában jelent meg első regénye, A Pickwick klub, amellyel azonnal nevet szerzett magának. Legismertebb regényei a Twist Olivér, a Karácsonyi ének, a Copperfield Dávid és a Szép remények.
1836-ban nősült meg, felesége Catherine Thompson Hogarth, aki tizenöt év alatt tíz gyereket szült neki. Több mint húsz évvel később azonban szétköltöztek. A válás akkoriban botrányszámba ment volna, ezért Dickens haláláig gondoskodott a feleségéről. A szakítás hátterében alighanem Ellen Teman színésznő állt.
1870-ben halt meg. Kívánsága ellenére, miszerint a rochesteri katedrálisban temessék el, a Westminster-apátságban helyezték örök nyugalomra.
A periódusos rendszer megalkotója
1834. február 7-én született Dimitrij Ivanovics Mengyelejev orosz kémikus, az elemek periódusos rendszerének megalkotója. Édesapja gimnáziumi igazgató volt, a családban Mengyelejev volt a tizenhetedik gyermek. Apja nyugdíjba vonulása után a család megélhetését az édesanyja által alapított üveggyár biztosította. Mengyelejev is dolgozott itt, s első kémialeckéit egy száműzött politikai fogolytól kapta.
A rendszer logikája alapján az orosz kutató meg merte változtatni az egyes elemek sorrendjét is és az akkor ismert 63 elem mellett üres helyeket is hagyott. Sőt, megjósolta az oda illő új elemek létét és tulajdonságait is, amihez nem kevés tudományos bátorságra volt szüksége.
A rendszer helyessége 1875-ben bizonyosodott be, amikor felfedezték a Mengyelejev által ekaalumíniumnak nevezett anyagot, a galliumot, mely fizikai tulajdonságaival pontosan beleillett az üresen hagyott rubrikába, majd néhány év múlva a germániumot és szkandiumot is.
Bátorságát és a tudományok iránti elkötelezettségét bizonyítja, hogy 1887-ben léghajójával teljesen egyedül emelkedett a magasba, hogy lefényképezzen egy napfogyatkozást. Bár a jármű kezeléséről semmit sem tudott, mégis biztonságban ért földet.
A zongora készítés mestere
1871. február 7-én meghalt Heinrich Engelhard Steinway német származású amerikai hangszerkészítő, a Steinway nevű New York-i zongoragyártó cég alapítója.
A Steinway & Sons zongorák minden egyes darabja eredeti, művészi konstrukció, mely a kiemelkedően magas színvonalú anyagok felhasználásával 80 százalékban kézimunkával történik.
Az 53 éves Steinweg 1850 májusában, harmincnapos út után érkezett feleségével és hét gyermekével együtt Amerikába. Három évvel később felvette a Henry E. Steinway nevet, és fiaival együtt megalapította azt a zongoragyárat, melynek hangszerein napjainkban is világklasszis művészek aratják sikereiket.
Az első Steinway & Sons vállalat New Yorkban alakult 1853-ban. A cég sikerét bizonyítja, hogy a XX. század elejére 6500 zongorát gyártottak New Yorkban. A Steinway & Sons 1866-ban nyitotta meg az első Steinway Hall-t New York 14. utcájában, azóta a cég mintegy 120 szabadalommal rendelkezik. Az első európai zongoraüzlet Angliában, Londonban létesült 1875-ben, majd gyárat alapítottak Hamburgban, telephelyet létesítettek Berlinben.
A Steinway-dinasztia utolsó tagja néhány éve hunyt el: Henry Ziegler Steinway 1937-ben csatlakozott a családi vállalkozáshoz, miután lediplomázott a Harvard Egyetemen. 1955-ben lett a cég elnöke, majd 1972-ben 23 millió dollárért eladta a céget a CBS televíziónak, de továbbra is elnök maradt 1977-ig.