Pakson tartják ezen a hétvégén a Szuzuki-módszer alapján zenélni tanítók és tanulók találkozóját. A Szuzuki Sinicsi által kifejlesztett, világszerte elterjedt metodikát anyanyelvi módszernek is nevezik. A harmadik paksi találkozón mintegy száz gyermek vesz részt.
Minden tanévben találkoznak azok a tanárok és a növendékek, akik Magyarországon a Szuzuki-módszert alkalmazzák. Az Egyesült Államokban több évtizede használt technikát Magyarországon Pakson és Szekszárdon kezdte alkalmazni Ágotha-Vajer Andrea hegedűtanár, valamint két kollégája. Ma már Budapesten két iskolában, emellett Jászárokszálláson és Orosházán is tanítanak Szuzuki-módszerrel.A tematika az utánzásra épít. Szuzuki Sinicsi abból kiindulva építette fel hegedűtanítási módszerét, hogy a gyermek beszélni, járni, cselekedni a szüleitől utánzással tanul. Ágotha-Vajer Andrea az MTI-nek elmondta: 3-4 éves korban érdemes elkezdeni, mert így a zenetanulás a gyermekek létének részévé válik. A Szuzuki-technika nemcsak egyéni, hanem csoportos tanulást is jelent.
A hétvégi paksi rendezvényen a diákok bemutató órákon, közös farsangon vesznek részt, vasárnap 11 órakor pedig együttes hangversenyt tartanak a városi művelődési központ színháztermében.
Ágotha-Vajer Andrea elmondta, hogy a Szuzuki-módszer nemcsak a hegedű, hanem minden hangszer esetében alkalmazható. A módszer előnyeiről szólva elmondta, hogy közvetlenebb a kapcsolat a gyerekek és szüleik között, mert a zenetanulásba őket is bevonják. A korai alkalmazás fejleszti a növendékek szociális érzékenységét, logikáját, kézügyességét.