A Pet Shop Boys összeállt a Brian Higgins-vezette Xenomania-val, hogy elkészítsék új stúdióalbumukat, mely - jóféle PSB hagyományok szerint - a "Yes" címmel büszkélkedhet. Az album március 23-án jelenik meg. A nyolcvanas években ugrásszerűen megnőtt a homoszexualitásukat nyíltan vállaló szintipop zenekarok száma. Szerencsére a legtöbben a mai napig aktívan jelen vannak, sőt, akadnak friss húsok is a zenei piacon. Összegyűjtöttük a legkúlabb meleg szinitipop-ikonokat.
MikaA 22 éves énekes fiú a brit popzene új szupersztárja. Mika dalszövegíró, előadó és producer egyben, Relax című bemutatkozó dalával azonnal belopta magát mindenki szívébe. Bár Mika nem vállalja fel nyíltan homoszexualitását, a sajtó gyakorta mégis arról ír, hogy az énekes bizony homoszexuális. A vádakra Mika úgy reagált: "Soha nem beszéltem senkinek semmit arról, hogy mit és hogyan csinálok a nemiségemmel. Nem hiszem, hogy szükségem van rá. Állandóan erről kérdeznek, de nem értem, miért. Vannak bizonyos részletei az életemnek, amiről nem szeretnék beszélni. Ez is egy ilyen részlet, főleg így, a karrierem kezdetén." Az Out című amerikai melegmagazinnak azt nyilatkozta, van másik útja is annak, hogy a szexualitásról beszéljünk anélkül, hogy azonnal megbélyegezzék az embert. Mindenesetre, Mika a témát mindenképpen szereti, hiszen egyik dala - Billy Brown - egy homoszexuális férfiról szól.
Legjobb lemez: Life in Cartoon Motion (2008)
Pet Shop Boys
A Pet Shop Boys nevű szintipop formációt Neil Francis Tennant és Christopher Sean Lowe alapította 1981-ben. Anglia egyik legsikeresebb duójáról van szó, hiszen az idők során 37 daluk került fel a brit Top 20-as listára, ebből 4 (West End Girls, It's a Sin, Always on My Mind, Heart) listavezető volt, és több mint 50 millió eladott lemezzel büszkélkedhetnek.
A Pet Shop Boys mindkét tagja nyíltan vállalja homoszexualitását. Neil Tennant a nyolcvanas években ugyan még nem erősítette meg, de nem is cáfolta ezt, ám egy 1994-es interjúban elárulta, az Attitude melegmagazinnak, hogy meleg.
Lowe e témában nem nyilatkozott, habár később utalt rá egy 1996-os BBC- interjúban. A duót gyakran egy párnak is emlegették.
A Pet Shop Boys a mai napig kulcsfigurája a meleg kultúrának, elsősorban a Can You Forgive Her vagy az It's a Sin (melyet egy meleg rendező, Derek Jarman rendezett) a New York City Boy vagy a Go West című dalaikkal váltak népszerűvé homoszexuális körökben. A The Night I Fell In Love című dal arról szól, hogy egy férfi együtt tölt egy éjszakát egy rapperrel, azaz Eminemmel. Név szerint ugyan nem említik meg Eminem nevét, de az utalások egyértelművé teszik, hogy a homofób rapperről van szó. A Metamorphosis című dal is a homoszexualitást taglalja, és az 1990-es slágerük, a Being boring szintén a homoszexualitást és az AIDS-t emeli ki. Igaz, Neil nemcsak e témában írt dalokat, így sok heteroszexuális rajongót is szereztek maguknak az idő folyamán.
A Pet Shop Boys több biszexuális, leszbikus és meleg művésszel dolgozott együtt, mint Dusty Springfielddel, David Bowie-val, Elton John-nal, Liza Minnellivel, Boy George-dzsal, Kylie Minogue-gal, Madonnával vagy Pete Burns-szel. A zenekar 2001-ben szeretett volna összehozni egy turnét meleg zenészekkel, Wotopalava címmel. A terv nem valósult meg.
Legjobb lemez: Please (1986), Actually (1987)
-A zenekar március végén új lemezzel rukkol elő.
Erasure
Az Erasure (Vince Clarke és Andy Bell) a new wave irányzathoz sorolható brit popegyüttes, amelyet 1985-ben alapítottak Londonban.
Andy Bell elhagyta feleségét, de akkor még nem egy férfiért, hanem egy nőért. Egy év együttélés után, mikor együtt elmentek egy melegbárba, jött rá, hogy ő bizony a fiúkat szereti. 2004-ben bevallotta, hogy HIV-pozitív.
Partnere, a több, mint húsz éve mellette álló Paul Hickey szintén HIV-pozitív.
Az Erasura szintén előnyben részesíti a homoszexuális kapcsolatokat taglaló dalokat, így a Sometimes azonnal sláger lett a melegek körében, csakúgy, mint az I Love To Hate You. A Hideway egy meleg fiú ról szól, aki fél szülei reakciójától, ezért inkább elmenekül otthonról.
Andy Bell fellépett a 2006-os chicagói Gay Games nevű rendezvény megnyitóján, melyen összesen 70 ország 12,000 meleg résztvevője versenyzett 30 sportágban és művészetben egyaránt.
Vince Clarke nem meleg, jelenleg is feleségével, Tracy-vel és fiával él.
Legjobb lemez: Wonderland (1986)
-Február végén jelent meg a lemezük, Total Pop! - the First 40 Hits címmel.
Bronski Beat
A brit Bronski Beat első albuma, az 1985-ös The Age Of Consent egyértelműen homoszex aktivista lemez volt. A cím a homoszexuális kapcsolat törvényes alsó életkorát jelöli, a Smalltown Boy és a Why? című slágerek pedig méginkább erről szólnak. A csapat összes tagja nyíltan vállalja homoszexualitását, dalaik gyakorta politikai bírálatok és melegjogi útmutatások. Bár a nyolcvanas években sok csapat képviselte a nyíltan meleg imidzset, mégis, a Bronski Beat az elsők között volt, akik a meleg közösség nevében szónokoltak az egyenlőtlenségek és a melegek hátrányos helyzete miatt.
A Bronski Beat jelképként azt a rózsaszín háromszöget alkalmazta, melyet a német koncentrációs táborokban használtak a homoszexuálisok megkülönböztetésére.
Jimmy Somerville énekes 1988-ban szólókarrierbe kezdett, majd sikereket ért el a Communards énekeseként és szóló énekesként is.
Legjobb lemez:The Age of Consent (1984)
The Communards
A zenekart 1985-ben alapította Jimmy Somerville, miután elhagyta a Bronski Beat-et. Összeállt Richard Coles-szel, majd csatlakozott Dave Renwick basszusgitáros. Somerville itt folytatta azt, amit a Bronski Beattel elkezdett: harcos melegjogi aktivistaként és szociális, társadalmi, illetve politikai ügyekért állt ki dalaival. 1988-ban elváltak útjaik és Somerville szóló karrierbe fogott.
Legjobb lemez: Communards (1985)
Frankie Goes To Hollywood
A Frankie Goes To Hollywood igen rövid életet élt zenekar volt. 1984-ben viszont nagy sikereket arattak. A csapat 1980-ban alakult Liverpoolban, de két éven keresztül csak a legszűkebb környezetük hallott róluk. Aztán megírták Relax című slágerüket, majd a Two Tribes-ot, ezekkel pedig feljutottak a toplisták csúcsára. Relax című slágerüket mind a BBC, mind az MTV betiltotta annak idején túlfűtött homoszexuális tartalma miatt.
1986-ra már kifulladt az érdeklődés a csapat iránt, korábbi sikereiket már nem tudták megismételni. A tagok közül néhányan szólókarrierbe fogtak, Holly Johnsonról pedig kiderült a kilencvenes évek elején, hogy HIV-vírushordozó.
A zenekar 17 év szünet után újra összeállt össze 2004-ben.
Legjobb lemez: Welcome To The Pleasuredome (1984)
Marc Almond
Marc Almond Liverpoolban született 1957-ben. Egy atóbaleset következtében 14 évesen teljesen elvesztette hallását bal fülére. Énekesként a nyolcvanas években tűnt fel a Soft Cell-ben. Óriási sikereket ért el a Tainted Love című dallal. A Soft Cell 1984-ben feloszlott a The Last Night In Sodom című albumuk megjelenése után.
Egy évvel később, 1985-ben Jimmy Somerville-lel és a Bronski Beat-tel is dolgozott (többek között feldolgozta Donna Summer I Feel Love című dalát).
A meleg aktivistaként is ismert Almond ezt követően szólóban folytatta. Fellépett Magyarországon a Sziget-fesztiválon is.
Almond folyamatosan dolgozik, szólóénekesként 2007-ben adott ki lemezt Stardom Road címmel.
Legjobb szólólemez: The Stars We Are (1988), Jacques (1989)
Soft Cell
A Soft Cell a korai nyolcvanas években alkotott, akkor még az imént említett
Marc Almonddal és David Ball billentyűssel. Dalaik szerelemről, románcról, perverz szexről, plasztikai sebészetről, transzszexualitásról, gyilkosságról és drogokról szólnak. Első lemezükön például a Seedy Films ímű szerzemény pornófilmeket énekel meg,míg a Frustration és a Secret Life az unalmas külvárosi életről szól. A Non-Stop Erotic Video Show-t (melyet az album mellé adtak volna ki) Tim Pope rendezte (aki a Cure klippjeit is). A videó sok feszültséget okozott Angliában, a rendőrség le is foglalta, és cenzúrázták is, mielőtt megjelenhetett volna. A klipben meztelen férfiak tucatja szerepel, de leginkább a "Szex törpe" okozta a legnagyobb botrányt - az eredeti verzióban a zenekar tagjai ugyanis egy hentesnél törpékkel, meztelen férfiakkal, láncfűrésszel és mindenféle, erősen homoszexuális elemekkel vannak körbevéve...
Legnagyobb sikerüket Marc Almondnak köszönhetik, illetve a már említett Tainted Love-nek. 2001-ben felléptek az Ocean Nightclubban, 2008-ban mini turnéra indultak. A Cruelty Without Beauty című lemezük 2002-ben jött ki, 2007-ben pedig bejelentették, hogy egy remix albummal (Heat - The Remixes) lepik meg rajongóikat.
Legjobb lemez: Non-Stop Erotic Cabaret (1981)
Scissor Sisters
A zenekar neve egy két nő szeretkezésekor használatos pozitúrára utal. Nagy sikereket értek el Európában, Kanadában, Ausztráliában is, I Don't Feel Like Dancin című slágerük pedig a negyedig legjobban fogyó lemez volt 2006-ban.
A Scissor Sisters a New York-i art-pop szcénából érkezett. Nyíltan meleg bandáról van szó, a zenekar 60 százaléka homoszexuális. Debütáló lemezük számai elsősorban a meleg szexről, illetve különböző érzelemfokozó drogokról szólnak.
Jake Shears és John Garden a britek kedvenc meleg regényének musical-adaptációjához kezdett zenét írni még tavaly - a tervek szerint idén mutatják be a Broadwayen a Tales of the City című musicalt, amely a San Francisco-i illetőségű Armistead Maupin azonos című regényének a színpadi változata lesz.
Legjobb lemez: Ta- Dah (2006)