Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elképesztő siker a Gettómilliomos

Elképesztő siker a Gettómilliomos

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 05.
JODOKCELLO, a svájci crossover csellista Budapesten
2025-05-09 10:47:20

Jodok Vuille - ismertebb nevén JODOKCELLO - a klasszikus crossover új szenzációja, aki most először jön

Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

további bejegyzések a szerzőtől »

Folytatódik a Gettómilliomos diadalmenete: miközben független film létére átlépte a 200 millió dolláros jegybevételt, az indiai kormánypárt választási kampányindulójának választotta a produkció Oscar-díjas dalát.

Danny Boyle brit filmrendező Mumbaiban 15 millió dollárból (3,8 milliárd forint) forgatott filmje a héten jutott be a 200 millió dolláros (50 milliárd forint) álomhatárt átlépő független produkciók elitklubjába - írta a Variety című szaklap.
Az Amerikai Filmakadémia díjai közül nyolc Oscart besöpört film a keddi boxoffice-listák szerint az észak-amerikai piacon 116 millió dollárt, míg a világ más tájain összesen 96 millió dollárt keresett. A hatalmas nemzetközi visszhangot kapott produkció, ami nemcsak a szakmai babérokat aratta le, hanem a jelek szerint a közönség szívét is megnyerte, Indiában is népszerű. 

Már csak azért is, mert A. R. Rahman az első indiai filmzeneszerző, aki Oscar-díjat kapott munkájáért, ráadásul mindjárt kettőt, hiszen idén ő nyerte a legjobb filmzene és a legjobb filmdal kategóriát. A Dzsaj Ho (Győzelem) című dal ráadásul úgy tűnik politikai karriert is befuthat, mivel a BBC értesülése szerint az indiai kormánypárt a jogokat megvásárolva ezt választotta kampányindulónak az április közepétől május közepéig tartó általános választások előtt. A Kongresszus Párt szóvivője kijelentette: a kormány eredményei megérdemlik az elismerést, és ezt a dal remekül kifejezi. 

Egy Reutersnek nyilatkozó ellenzéki politikus szerint viszont épp ellenkező hatása lesz az indulónak: "A dallal biztos a vereség, hiszen minden indiait emlékeztet rá, hogy milliók élnek nyomornegyedekben a Kongresszus Párt politikájának kudarca miatt". A népszerű bollywoodi filmdalokat gyakran használják politikai célokra Indiában: a pártok ebben a formában juttatják el üzeneteiket a szavazóknak - emlékeztetett a brit hírszolgálat.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Külföldi

Ajánlott bejegyzések:

  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen Ez volt a magyar nézők 10 kedvenc filmje a télen
  • Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben Hamarosan a hazai mozikban a Minden Rendben
  • Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr827845122

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard