Az idei évtől emlékpark őrzi a cukorgyár emlékét Szerencsen, amelynek 2009. március 10-én 11 órától, az üzembezárás bejelentésének egyéves évfordulóján lesz az ünnepélyes felavatása.
Az idei évtől emlékpark őrzi a cukorgyár emlékét Szerencsen, amelynek 2009. március 10-én 11 órától, az üzembezárás bejelentésének egyéves évfordulóján lesz az ünnepélyes felavatása.A szerencsi cukorgyár bezárásával létrejött szociális tervben a Mátra Cukor Zrt. vállalta, hogy az üzem területén létrehoz egy emlékparkot, amelynek tavaly novemberben kezdődött meg a kialakítása. Az irodaépület és az egykori orvosi rendelő közötti területen épített park a Rákóczi út felől impozáns kapun keresztül közelíthető meg, amelyre emlékharangot rögzítettek. A zárt kertben beton és kő talapzaton áll a cukorgyár bronzból öntött kicsinyített mása, a két szimbolikus jelentőségű kéménnyel, ami a környezetéből kétméteres magasságával kiemelkedve hívja fel az emlékhelyre a figyelmet.
A márványtáblán a következő szöveg olvasható:
Az emlékpark mögötti 28 hektáros területen 1889-ben épült, 119 répafeldogozási kampányt megélt Szerencsi Cukorgyár bezárását 2008. március 10-én jelentette be a tulajdonos. A Mátra Cukor Zrt. és a dolgozók az elődök munkája előtt is tisztelegve búcsúznak a nagy múltú gyártól, megőrizve emlékét az utókornak.
2009. március 10.
Az emlékhely tervezésével és a kivitelezéssel Ekker Róbert Bekecsen élő szobrászt bízta meg a cég vezetése. Az ünnepélyes avatás annak a napnak az évfordulóján történik, amikor a cég vezetői alkalmazotti gyűlésen bejelentették a gyár bezárását. A település önkormányzata a közelmúltban Emléknappá nyilvánította március 10-dikét. A jövőben minden esztendőben ezen a napon megemlékeznek Szerencsen a cukorgyár bezárásáról, hiszen a Szerencsi Cukorgyár 119 éves működésének köszönheti az elmúlt 120 évben a település a fejlődését.