Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tanárhiány miatt megromlik a Kínáról alkotott világkép?

Tanárhiány miatt megromlik a Kínáról alkotott világkép?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 13.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

Miközben a világon évről évre egyre többen tanulnak kínait, továbbra is kevesekből lesznek a nyelvet oktató tanárok - közölték oktatási tisztségviselők Pekingben, akik attól tartanak, hogy a tanárhiány a Kínáról alkotott világképre is hátrányosan hat.

A kínai Oktatási Minisztérium alá tartozó Országos Kínai Nyelvoktatási Tanács 2004-ben nyitotta meg az első Konfuciusz Intézetet. Jelenleg a világ 81 országában, köztük Magyarországon is megtalálható kulturális központ fő célcsoportja az átlagemberek, akik nyelvtanfolyamokon, kulturális és tudományos programokon keresztül szeretnék megismerni a kínai kultúrát.
A nemzetközi hálózat bővítésének akadálya, hogy kevés a tanár, illetve az oktatási anyagok minősége sem megfelelő. - A több száz éves hagyományokra visszatekintő angol, francia vagy spanyol nyelvoktatáshoz viszonyítva a kínaiul tanulók sokkal hátrányosabb helyzetben vannak - mondta Hszü Lin (Xu Lin), a Konfuciusz Intézetek pekingi központjának igazgatója.
Hszü Lin a kínai Országos Népi Gyűlés most folyó éves ülésszakának alkalmával kifejtette, hogy az Egyesült Államokban, a középiskolákban még ma is többen tanulnak latinul, mint kínaiul.

Jóllehet a kínai nyelvoktatásra rendkívül nagy az érdeklődés, az oktatási anyagok, illetve a tanárhiány miatt keveseknek adatik meg ez a nyelvtanulási lehetőség - tette hozzá az igazgató a Konfuciusz Intézetek helyzetére utalva.
Hszü elmondta, hogy a világon mintegy 40 millió külföldi tanul kínaiul, akik számára a jelenleg elérhető oktatási anyagok és tanárok sem igazán megfelelők.
A kínai nyelv elsajátítása a klasszikus értelemben vett nyelvtanuláson kívül együtt jár a rendkívül eltérő kínai gondolkodásmód megismerésével, s ez a leghatékonyabb módszer arra, hogy a világ legnépesebb országáról kialakult képen változtatni lehessen.

A kínai kormány 2008-ra közel száz Konfuciusz Intézetet kívánt létrehozni, a tavaly év végi adatok szerint világszerte több mint 250 központra lenne szükség.
A magyarországi ELTE Konfuciusz Intézet (EKI) 2006-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pekingi Idegen Nyelvi Egyetem együttműködésével jött létre.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
  • ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
  • A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
  • XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain XXX: A Söndörgő 30 évének hangjai a világ színpadain
  • Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr807846094

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard