Az Operaház előcsarnokában elbúcsúztatták Szirtes György volt gazdasági igazgatónak, a dalszínház és a Budapesti Operettszínház örökös tagjának hamvait.
Szinetár Miklós címzetes főigazgató búcsúztatójában fölidézte a legendás operadirektor, Nádasdy Kálmán szavait: ez a ház, a zenekar, a kottatár Szirtes György nélkül összedőlne.„Színésznek indult” – emlékezett a Fővárosi (ma Budapesti) Operettszínház, majd a Magyar Állami Operaház ügyvezető és gazdasági igazgatójára Szinetár Miklós. A színészet nem úgy ment, ahogy elképzelte, korán váltott, kitanulta a színházi működés minden csínját-bínját, mert valójában a színházat szerette. Hozzáfűzte: Szirtes György túlélte a második világháború poklát, ezért az élet dolgait rendkívüli módon becsülte, tisztelte és szerette az embereket. Mindenhol sikeres és közkedvelt volt, ami ezen pályán nem törvényszerű – jegyezte meg Szinetár Miklós.
Töretlen népszerűségének titka vitathatatlan hozzáértése és humanizmusa volt. Gondoskodott a társulatról és a gazda felelősségével kezelte a rábízott intézményeket. Így választhatták meg mindkét teátrumban titkos szavazással örökös taggá.
Szirtes Györgyöt rövid betegség után március 7-én érte a halál Budapesten. Szirtes György Budapesten született 1923. augusztus 22-én. 1947-től a Vígszínház színésze és közönségszervezője volt. 1949-től a Fővárosi Operettszínház művészeti titkára, 1950-től gazdasági igazgatója, 1953-tól üzemigazgatója volt. 1962-től töltötte be a Magyar Állami Operaház gazdasági igazgatói tisztségét, 1973-tól 1987-es nyugdíjba vonulásáig igazgató-helyettesként tevékenykedett. Színházi emlékeiről, tapasztalatairól Színház a Broadway-n című könyvében mesél.