A siófoki összművészeti fesztivál hangversenyeket, színházi előadásokat, pódiumműsorokat kínál az érdeklődőknek.
Siófok tavaszi fesztiválja izgalmas programokat ígér azoknak, akik csak most tudnak bekapcsolódn a márcis 20. és április 5. között megrendezésre kerülő rendezvénybe:
És noha fürödni még nem lehet a Balatonban, azért Siófokon is kalandozhatunk
A rendezvénysorozatra érdemes bérletet váltani.
2009. április 2., csütörtök
15.00 XXIV. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Fesztiválja.
2009. április 3., péntek
19.00 A Saint-Laurent-du-Var-i Geneve Godin hegedűművész és Philippe Giroud zongoraművész koncertje - Kálmán Imre Kulturális Központ
2009. április 4., szombat
19.00 A klasszikustól a modernig - a Magyar Nemzeti Balett estje - Dél-balatoni Kulturális Központ
2009. április 5., vasárnap

19.00 "Szólt az ember" - Jordán Tamás és Sebő Ferenc József Attila-estje - Kálmán Imre Kulturális Központ
2009. április 6., hétfő
09.00 Költészet Napi Versmondó Verseny és I. Költészet Vására - Teátrum kávéház
18.00 Költészet Napi Versmondó Verseny és I. Költészet Vására: Díjkiosztó Gála - Teátrum kávéház
2009. április 8., szerda
17.00 A Civilek a Nemzetért Egyesület rendezvénye - Teátrum kávéház
17.30 A Civilek a Nemzetért Egyesület rendezvénye: Kurultaj filmvetítés - Teátrum kávéház
18.30 A Civilek a Nemzetért Egyesület rendezvénye: Kurultaj - Magyarok összefogása. Vukics Ferenc, a Magyarok Szövetsége vezetőjének előadása - Teátrum kávéház
Siófok
Siófok város Somogy megyében, népszerű üdülőhely, a Balatonpart legnagyobb városa és kikötőváros a tó déli partján. Területe a 20. század második felében jelentősen megnőtt, mivel bekebelezte a korábban önálló Balatonkiliti és Balatonújhely községeket, továbbá Balatonszabadi tóparti településrészeit.
A városban viharjelző obszervatórium működik. A Sió 1865-ben épült zsilipjén át engedik le a Balaton felesleges vízét.
Siófok környéke már rómaiak korában is lakott terület volt. A római hódítás az I. században ért el a mai Siófok környékére, itt vezetett a Sopianaeból (Pécs) Triccianán (Ságvár) át Arrabonába (Győr) vezető útvonal. Sectus Aurelius Victor III-IV. századból származó feljegyzései szerint Galerius császár a jelenlegi Siófok területén a Lacus Pelso – a Balaton latin neve ez, – ingoványos részeinek lecsapolására 292-ben zsilipet építtetett, és erdőket irtatott ki.
A honfoglalás után, 1055-ből származó tihanyi alapítólevélben találkozhatunk e hely említésével: „Rivulus namque, qui dicitur Fuk fluens”, azaz „A kis patak, amit Fuknak neveznek is az említett tóból ered, olyan helyen van, amelyen a népeknek átjárása van egy régebbi hídon és gyakran gázlón is”.
Fuk, mint falunév először 1137-ben szerepel írásban az adózó helységek között, míg a Siófok szóösszetétel 1790 óta ismeretes.
A tatárjárás után Fok újratelepült, majd 1552-ben a törökök kerítették hatalmukba Fokot és környékét. Siófok hadikikötő lett és erődöt is építettek itt, az erődítmény a mai kórház közelében lévő „Granárium” dombján volt. A vidék 1688-ban szabadult fel a török iga alól. Fok a veszprémi káptalan tulajdonába került, aki telepesekkel népesítette be, s 1693-ban fatemplomot építtetett a lakosság számára.
Rákóczi szabadságharca idején itt húzódott Vak Bottyán híres Sió-vonala, amelynek végső sarkpontja volt a siófoki erősség. 1705-ben II. Rákóczi Ferenc fejedelem, a mai címer alapjául szolgáló pecsétet adományozott Fok falunak, majd 1736-ban épült fel a Szűz Mária szeplőtelen fogantatása tiszteletére a barokk stílusú plébániatemplom.
Jelentősebb fejlődés a XIX. században indult el a településen. 1810-től az Erdély-Adria gyorspostakocsi járat már érintette Siófokot, de önálló postamesterség csak 1867-től működött itt.
1866-ban jelent meg az első hirdetés "Balatontavi Fürdő Siófok" címmel a Zala-Somogyi Közlönyben. Végh Ignác bérlő a veszprémi káptalannal kötött 12 éves fürdőjog bérleti szerződést, amit újabb 12 évre meghosszabbítottak. 1878-ban készítette el a "Magyar Tenger" feliratú fürdőházat, amely a Neuschlass építő cég tervei szerint épült, svájci stílusban, díszes homlokzattal, száz személyes társalgóval, vízre nyíló nagy ablakokkal, emeletes kilátószobával, nyolcvan fürdőkabinnal.
A veszprémi káptalan 1885-ben kezdett telkeket parcelláztatni és megkezdődött a mai fürdőtelep kiépülése. Jellemző a balatoni táj megejtő és ihlető vonzerejére, hogy az első villatulajdonosok jó része festőművész volt – Than Mór, Vágó Pál, Feledi-Flesch Tivadar (Zichy Mihály veje) és Tölgyessy Arthur villája állt már ebben az időben Siófokon.
1888-ban Baross Gábor nyújtott állami támogatást a Balatoni Gőzhajózási Részvénytársaság újjászervezéséhez. 1889-ben vízre bocsátották az új utasszállító hajót "Kelén"-t, aztán 1891-ben elkészült a "Helka" és az új "Kelén".
1891. áprilisában a Siófok Balatonfürdő Rt. néven alakult meg az a tőkecsoport, mely megváltotta a káptalantól a fürdőjogot, s megvásárolta az építkezésekhez és parkosításhoz szükséges 60 holdnyi bozótos, vizes, mocsaras területet, s azt földdel töltötte fel.
1900-ban kezdte meg működését a Balatoni Halászati Részvénytársaság. Ugyanebben az évben épült meg a lóversenypálya 1500 személyes lelátóval, itt voltak a Balaton-átúszás célpontjai, s minden évben úszó- és teniszversenyek gazdagították a siófoki nyár élményeit. Mozgalmas fürdőélete révén Siófok a budapesti nagypolgárság művész- és színészvilág kedvelt tartózkodási helyévé vált (például Karinthy Frigyes, Krúdy Gyula, Latabár Árpád, Kabos Gyula).
A második világháború végén a települést nagy károk érték. A két hónapig itt húzódó frontvonal a parti építményekben, a nyaralókban, a szálló- és lakóépületekben, a hajóparkban sok kárt tett. Később Siófok a szakszervezeti és vállalati üdültetés központja lett. Újjáépült üdülőházai, valamint a csatornázás, szennyvíztisztítás és vízmű, illetőleg a partvédő művek kialakítása a tókörnyék legnagyobb, legjelentősebb, nagy tömegeket befogadó helyévé tette Siófokot.
1947-ben a Sió-csatorna építési munkálatainak keretén belül elkészül az új zsilip, mely már hajók közlekedését is lehetővé teszi.
1950-től újra Somogy megyéhez tartozik a település és ettől az évtől járási székhellyé vált.
1958-tól indult meg a turisztikai, idegenforgalmi fejlesztés, újra megjelentek a

1968. december 31. Siófok várossá válásának időpontja. Ez előtt nem sokkal felépült a 400 ágyas kórház, majd utána a dél-balatoni feladatokat ellátó kulturális központ és könyvtár.
És amit még látni kell: Meteorológiai obszervatórium, Víztorony, Evangélikus templom, no és a Balatonpart!
Hogyan jutunk oda?
Megközelíthető Budapestről és Nagykanizsa felől az M7-es autópályán, vagy a 7-es számú úton, Szekszárd (Tamási) felől pedig a 65-ös számú főútvonalon.
Vonatok a Déi Pályaudvarról indulnak.
Kinek ajánljuk?
Elsősorban a komolyzene-, balett- és a költészet rajongóinak.