A New York Times várja az olvasói fotókat válság témakörben. A feltöltött pályamunkák nyilvánosak. Fotókon még szép a válság.

Az FSA 1935-ben hirdette meg országos dokumentációs vállalkozását: tucatnyi fotóst bízott meg azzal, hogy járják az országot és készítsenek képeket a nehéz időkről. A riporterek csaknem hét éven át kattogtatták masináikat a Nagy Depresszió éveiben. "A válság Amerikájának archívumát" 170 ezer felvételből válogatták ki, a fotó-újságírás olyan úttörői tűntek fel a vállalkozás során, mint Walker Evans - olvasható a párizsi Le Monde-ban.
A mai NYT Picturing the Recession - Képek a recesszióról - című rovatába öt világrészről küldhetik be a felvételeiket az amatőr fotósok, lehetőleg saját környezetükről, és szövegmagyarázat kíséretében. A fotók talán nem vetélkedhetnek a FSA gyűjteményének minőségével, de időszerű és hiteles képet adhatnak az egész világot sújtó válság különböző arcairól, amint arról bárki meggyőződhet ezen a linken.
A kaliforniai Antonieta Mercado például egy üres kirakat előtt ülve olvasó fiatal férfit és nőt ábrázoló képet küldött a lapnak, az aláírásban pedig beszámol arról, hogy a pár életében először került az utcára, bár szerencsére van egy biztonságos helyük, ahol alhatnak. A New York-i Melinda Stuart házi készítésű kenyérről készített fotót a következő magyarázattal: így egészségesebben táplálkozunk, ritkábban autózunk a bevásárló központba és kreatív élményt is szerzünk. A szintén a metropoliszból való Monica Contreras azt dokumentálta, hogy a válság a találékonyságot is növeli, a kutyasétáltatástól a takarításig a legkülönbözőbb szolgáltatásokat ajánló utcai hirdetéseket fényképezett le.
A floridai Key Westből Joseph Kays egy bezárt üzlet kirakatát örökítette meg: "Ez az üzlet azon az estén húzta le a rolót, amelyen ez a felvétel készült, így még a próbababák is elvesztették blúzaikat és minden mást is".
Linda MacLennan képe az itáliai Velencében lévő Harry,s Bar feliratát mutatja, amelyen 20 százalékos kedvezményt kínálnak a nem elsődleges jelzáloghitelek áldozatainak: az aláírás szerint a fotó még tavaly készült, amikor Linda egy hónapig Olaszországban dolgozott. "Vajon képesek voltak-e azóta is fenntartani ezt a kedvezményt? Nem mintha oda tudnék ismét repülni, hogy megnézzem, ugyanis közben én repültem, amikor cégem csökkentette a létszámot. Sok minden változhat egy év alatt" - írta a fotódokumentum készítője.
Az izlandi Ankit Sharma a válság miatt félbemaradt magasépületeket mutat - a szigetország pénzügyi központjában. Kristi Tabaj a mexikói Cancún elnéptelenedett strandját fotózta. És további fotók százai érkeztek az amerikai laphoz. Köztük Helen Harderé, aki Londonból egy - éppen a Bank of England, a brit nemzeti bank épületével szemben kitűzött - feliratot küldött be: "ABOLISH MONEY - TÖRÖLJÉTEK EL A PÉNZT!"