Bizonyára feltűnt a budapesti közönségnek, hogy bezárt a Gloria Jean’s Coffees lánc három fővárosi üzlete. A Teréz körúti kávézóra irdatlan pénzt költöttek, majd néhány hónap múlva lehúzták a rolót.

A new baroque és minimál kiházasításából született enteriőr maradt, ugyanazok a tapéták, a csillárok, a kiszolgáló pult, ugyanaz az atmoszféra. Csak jobb lett mégis az egész. Először is magyar neve van a helynek, mely reflektál az épített környezetére is, és van kiszolgálás is, ami ugyebár egy kávéház esetében nem utolsó szempont.
Nem papírpohárban kapjuk az Illy kávét, hanem csészében – ez is egy érv amellett, hogy meglátogassuk a helyet. Csak az maradt meg a Gloria Jean’s-ből ami jó volt, tehát az atmoszférikus hely, a vállalható enteriőr. És azt vitte el a cica, amitől minden kávéház hívő irtózott: a papírpohártól, és az önkiszolgálástól. Szóval, a Hősök Tere Cafe jól jött ki a válságból, a Szépművészetiben Hodlertől, Muchától hipnotizált kultúrturisták nyilvánvalóan felfedezik a helyet, tehát a kávézó sikerre van ítélve.

A Hősök Tere Cafe tehát afféle kakukkfióka, az új kávémérés beköltözött egy már kialakított fészekbe, de egy szavunk nem lehet, úgymond trendi a hely, kifogástalan kivitelben, még annak idején az Amber Smith nevű cool british-pop banda is itt fotózkodott, mert tudták, hogy melyik az a tapéta, amelyik jól állt a Fred Perry pólóhoz. Talán csak a vászonból készült lámpaernyők esetlenek. Egy egy stukkós díszítésből lelógó kábel nem felemelő látvány, főleg, ha egy vászon csillárban végződik. Mi a rézcsillárok barátai vagyunk. De ne legyünk telhetetlenek: a Hősök Tere Cafe kávézó csak most nyitott ki.
Kedves és hűséges vendégeink!
Sajnálattal tájékoztatjuk önöket, hogy 2009 márciusának végén bezárjuk három budapesti üzletünket. A gazdasági válság negatív hatásai, valamint a magas és rugalmatlan bérleti díjak következtében az üzletek fenntartását nem tudjuk tovább finanszírozni. A jövőben is figyelemmel kísérjük a piac alakulását abban a reményben, hogy a megfelelő időben új üzleteket nyithatunk. Továbbra is arra törekszünk, hogy a Gloria Jean's Coffees legyen Magyarország legkedveltebb és legmagasabb presztízsű kávézólánca. Szívből köszönjük a támogatásukat, és abban a reményben búcsúzunk, hogy nemsokára újra egy Gloria Jean's Coffees üzletben köszönthetjük önöket.