A Suicide Girls közösség az egyéni önkifejezés és a szépség újraértelmezése köré épül fel. Ugyanennyire önironikusak, tudatosak és provokatívak a mai magyar kortárs képzőművészek is. A Ferenczi és Tsai Aukciósház és Galéria megmutatja.
A Suicide Girls mára a XXI. század egyik legismertebb életstílusi védjegyévé
A SG felfogható egy modern feminizmusként, feminista szemléletként: szembe menni a társadalom, a média által sugallt és gerjesztett általános női szépségideállal, elvárásokkal, mindemellett annak szokásait, jól bevált sémáit tudatosan használva hasznot húzni belőle.
Hiszen ezek a lányok már tudatosan tárgyiasítják, használják a testüket, női mivoltukat, csavarnak egyet az egészen: biztos recept mai világunkban, el akarsz adni valamit, pénzt akarsz keresni, mi sem egyszerűbb, csak kell egy női test, kissé erotikus, félreérthető beállítású pózban.
És miért ne lehetne egy tetovált női test szép, nőies, szexi? Szemtelen, provokatív és adott esetben önironikus a suicide lányok mozgalma
Olyan művésznők munkáit válogatták össze a Ferenczi és Tsai Aukciósház és Galériába, akik ugyanezt a témakört járják körül, tudatosan használják munkáikon a testüket, illetve a női testet. Elébe mennek a tárgyiasításnak; vagy maguk teszik meg, vagy teljesen más dimenzióba emelik.

A kiállítás kiindulópontja egy amerikai online közösség, a Suicide Girls. Két alternatív pin up lány fejéből pattant ki a site ötlete 2001-ben, miután rájöttek, hogy legegyszerűbb módja a pénzkeresésnek, ha megmutatják bájaikat a nagyvilágnak, amihez kézenfekvő és egyszerű fórumnak tűnt az internet. A szimpla vetkőzésnél és pénz keresetnél többről is szólt és szól mind a mai napig.
Kiállítók: Almásy Ottilia, Borsos-Lőrincz Lilla, Deli Anett, Énzsöly Kinga, Fabricius Anna, Göbölyös Luca, Győri Andrea Éva, Jahoda Réka, Molnár Ágnes Éva, Moizer Zsuzsa, Szenteleki Dóra (erorista), Töttös Kata, Verebics Ágnes és Verebics Katalin.
A kiállítás május 9-ig megtekinthető a Ferenczi és Tsai Aukciósház és Galériában (1055. Budapest Falk Miksa u. 3.).