Közös árverést tart május 7-én Bősze Ádám Zenei Antikváriuma, a Dávidházy és a Földvári Antikvárium. Mégis, mértéktartóan, csak 304 tételt visznek kalapács alá. Igaz, ezek nagy része válogatottan izgalmas darab.
Közelmúltunk történelmének különös dokumentuma a Nagy Imre és társainak kihantolását előkészítő tanulmány. Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálatok terve Harsányi László pécsi egyetemi tanár munkája. Az 1989. március 16-i írás sorra veszi milyen teendőkre van szükség az exhumálás előtt, és valószínűsíti a testek 30 év utáni állapotát.(A kihantolás 1989. március 29-én kezdődött meg a 301-es parcellában, az újratemetés dátuma július 16.) A ma már muzeális értékű irat az árverés legdrágább, 400 ezer forintról induló tétele.Alig valamivel marad el ettől az ártól az egyik zenei ritkaság, Liszt Ferenc 1848 februárjában, Weimarban kelt kéziratos levele. Liszt koncert lemondó írása azért számít különlegességnek, mert a zeneszerző kevéssé feldolgozott weimari korszakának elejéről való. Méltányos érte a 390 ezer forintos kikiáltási ár.
Egy másik kéziratos levél, írója és címzettje miatt is érdeklődésre tarthat számot. A 250 ezer forintra taksált iratban Klapka György, mint helyettes külügyminiszter ajánlja szolgálatra Hazay Konrád főhadnagyot Bem József altábornagynak.
Két, egyenként 260-260 ezer forintra tartott Luther Márton prédikáció, illetve zsoltár 1530-ban illetve 1532-ben jelent meg Wittenbergben. S mindkettőt egy-egy korabeli, nyomtatott misekönyv lapjába kötve találták meg.
A Pázmány Péter által tartott 1629-es esztergomi egyházmegyei zsinat határozatainak kiadása az egyházi életben való eligazodást szolgálta. Ebben a 60 ezer forintért kínált kötetben, függelékként megtalálható az egykori magyarországi kolostorok jegyzéke, szerzetesrendenként csoportosítva. Ez az első magyarországi kolostorjegyzék.
A Magyar Tudományos Akadémia annakidején, akadémiai nagyjutalommal tüntette ki Jedlik Ányost a Súlyos testek természettana című munkájáért. A mechanikával, hangtannal és kémiával foglalkozó egyetemi tankönyvet - amely egyben az első magyar nyelvű természettudományi egyetemi kiadvány - Jedlik saját költségén jelentette meg 1850-ben. A szöveg közé nyomtatott, 384 fametszettel illusztrált könyvért nem sok a 40 ezer forint.
Jó vétel lehet Gvadányi József gróf Benyovszky Móricról írt verses művének első kiadása 1793-ból, 50 ezer forintért. Irodalmi ritkaság Márai Sándor Panaszkönyv című kötete, Déry Tibor regénye, A Kriska 20, illetve 25 ezer forintért. Az idős Déry Tiborról Rédner Márta portréfotóját is meg lehet szerezni 35 ezer forintért. A Füst Milánt és feleségét ábrázoló Rédner fotó 20 ezer forint.
Gyűjtői csemege a 60 ezer forintról induló, első magyar zeneelméleti mű, Bartay András Magyar Apollója. A ritkán fellelhető tankönyv 1834-ben jelent meg. A 19. század első felében ugyanis egymás után jöttek létre a hivatásos és amatőr zenei társaságok, és egyletek. A közösségi muzsikára nagy volt az igény. Ez generálta a szervezett magyar zeneoktatás kialakításának igényét is.
Az árverési katalógusban több Bartók első kiadás is szerepel, 5-8 ezer forintért. Így a muzsikus egyik legfontosabb népzenei kiadványa, A magyar népdal című, 1924-ből. A mű két évtizednyi gyűjtőmunka eredményét foglalja össze. Benne több mint 300 népdal leírását (kottával), valamint egy, a dallamok rendszerezésével foglalkozó nagyszabású tanulmányt.
A tételek a Semmelweis utcai Dávidházy Antikváriumban tekinthetők meg május 6-ig.