Első alkalommal fröccsöt ihattak az érdeklődők abból a művészi kivitelű szikvízkútból, amelyet pénteken avattak fel Dombóváron, egy helyi szikvízkészítő cég udvarán.
A borkút mintájára készült szökőkút Varga Gábor szobrászművész alkotása. A bronzra emlékeztető kerámiakút kisplasztikája Karászi Imre dombóvári szikvízkészítőt és Balogh Istvánt, a családi vállalkozást elindító nagypapát ábrázolja, kezükben szódás üveggel. A kutat egy baldachin háromágú váza övezi, amelynek tetején egy míves kivitelű szifonfejet formált meg a művész.A Karászi Imre szódaüzemének udvarán álló alkotást Kiss Imre, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója avatta fel, s egyben meg is kóstolta a kútból folyó fröccsöt. Mint mondta, a szökőkút a maga nemében egyedülálló; az első magyar szikvízkút az 1880-as években Óbudán készült el, vidéken nem épült hasonló. A szökőkút felavatásával egy időben Dombóváron megnyílt a Szódavíz - egy magyar kultuszital című vándorkiállítás, amely 2004 óta járja az országot.
A tárlat Bánffi István szegedi szikvízkészítő több mint ezer színes szódásüvegeket tartalmazó gyűjteményéből mutat be mintegy félszázat. A látogatók emellett ipartörténeti dokumentumokat, reklámokat láthatnak a hazai szikvízgyártás fénykorából, a múlt század első feléből, valamint megismerhetik Jedlik Ányos munkásságát, akit a szódavíz feltalálójaként is számon tartanak.
A kiállítás június 22-ig hétfő kivételével naponta látogatható a dombóvári helytörténeti múzeumban.